Opublikowano

Joint, Spliff, Blunt: w Czym Tkwi Różnica?

co to jest joint, czym jest spliff i blunt

Nawet coś tak banalnego jak palenie marihuany może odbywać się i nazywać się na nieskończoną liczbę sposobów. Zajmiemy się tutaj trzema podstawowymi wariantami, czyli Joint, Spliff i Blunt. A Ty będziesz mógł – mogła nie tylko zabłysnąć swoją wiedzą w towarzystwie, ale i również wybrać najlepiej odpowiadającą dla Ciebie i Twoich potrzeb formę, aby uzyskać wymagany high.

Pojęcia wokół tematu cannabisu i świata, który obejmuje marihuanę, często mogą wprowadzić nas w zakłopotanie i wtedy nie wiadomo co jest czym i z czym to się je… Już nie kręcimy sobie po prostu jointa. Teraz modna jest waporyzacja, jadalne produkty cannabisowe oraz olejki. Są one oczywiście jedynie urozmaiceniem niezliczonych możliwości spożywania cannabisu. Nawet kręcenie jointa różni się tym, czy zrobimy Spliffa czy Blunta. Próba opisania wszystkiego z detalami w jednym artykule to daremny wysiłek, ponieważ jest to bardzo obszerny temat. Jednak spróbujemy skupić się na przytoczeniu najważniejszych podstaw, począwszy na najbardziej lubianych formach użytkowania cannabisu, mianowicie kręcenia i palenia. Nawet już ten od dawna znany sposób spędzania wolnego czasu z biegiem lat się bardzo zmienił i w zależności od zmienionych nazw i sposobu używania cannabisu, można uzyskać inne efekty. Trzy główne z nich to Joint, Spliff i Blunt. Każdy wariant oferuje swoje własne przeżycia, aromaty i działanie. Poniżej znajdziesz listę, czym one są i czym się od siebie różnią.

Joint

To właśnie on jest dla wielu ludzi formą pierwszego kontaktu z cannabisem. Upraszczając, chodzi tutaj o małego jointa. Najpierw skręcamy rulonik z małej bibułki, a później napełniamy ją cannabisem. Bibułka ta zrobiona jest zazwyczaj z niebielonej konopi, lnu, ryżu albo celulozy. Przez to, że taka bibułka szybko się wypala, wielu konsumentów po prostu odstrasza, kiedy chcą skosztować zapachu oraz smaku wybranej odmiany cannabisu. Dzieje się tak głównie w przypadku, kiedy nie masz jeszcze w prawy w kręceniu jointa i musisz się wiele nauczyć. Ze względu na to, że cannabis spala się szybciej, joint z jednej strony może spalać się nierównomiernie, jeśli nie jest dostatecznie mocno skręcony. Bibułki dostępne są w różnych rozmiarach, w zależności od tego, jakiej wielkości ma być nasz joint, Zazwyczaj kręci się go albo z małą bibułką albo z dużą. Ze względu na zawartą ilość cannabisu, jointy wywołują dosyć intensywny high. Często są one przygotowywane z wyprzedzeniem, aby mogły być spalane jeden po drugim i w ten sposób nasilały high.

Spliff

Spliff to coś w rodzaju hybrydy. Powstaje on z mieszanki tytoniu oraz marihuany, a ich ilość w stosunku do siebie może być różna. Jest to szczególnie wtedy pomocne, gdy chcesz mieć wpływ na intensywność swojego highu. Wszystko, co musisz zrobić, to jedynie zwiększyć ilość tytoniu albo cannabisu. Nie tylko osłabia to działanie marihuany, ale i je zmienia. Palony tytoń wywołuje działanie fizycznie motywujące. Może to być zaletą przy zrównoważeniu działania silnej odmiany Indici. Jest to przydatne przy spożywaniu w ciągu całego dnia, jeśli chcemy palić, ale nie być ociężali. Tak samo jak Jointy, Spliffy kręcimy w małej albo dużej bibułce, która powstała z niebielonej konopi, lnu, ryżu albo celulozy. Należy tutaj jeszcze dodać, że pojęcie Spliff w różnych zakątkach ziemi jest inaczej interpretowane. To opisane tutaj odnosi się do regionów Europy oraz Ameryki. Na Jamajce Spliff w ogóle nie zawiera tytoniu i jest kręcony tylko z marihuaną. Chodzi tutaj jednak jedynie o użycie tego słowa.

Blunt

Z trzech przedstawianych tutaj wariacji Blunt działa najsilniej. Największą różnicą do poprzednich dwóch form to używana do jego skręcania bibułka. Często do skręcenia Blunta służy wydrążone cygaro, czyli pozbawione wkładki. Ten słodki i bogaty w tytoń zwijacz z pokrywą dodaje paleniu wyjątkowego i innego smaku. Niektórzy konsumenci skarżą się jednak na to, że oszukuje to smak niektórych, konkretnych odmian. Inni natomiast bardzo chwalą sobie dodatkowy smak, który towarzyszy już i tak intensywnym aromatom. Wiele sklepów z tytoniem sprzedaje już gotowe cygara bez wkładki, co oczywiście, znacznie ułatwia kręcenie Bluntów. Zwijacze z pokrywą, czyli liście, w które są owinięte cygara, łatwo jest rozpoznać po ich wielkości oraz ciemno-brązowym kolorze. Blunty mają większy obwód i są dłuższe, niż Joint czy Spliff. Aby skręcić Blunta, potrzebna jest duża ilość marihuany, ale będzie on się też przez to dłużej palił. Palenie Blunta to oczywiście nie jest zajęcie, jakiego podejmiemy się w ciągu dnia, a służy do tego, aby na wieczór usiąść z przyjaciółmi i przekazywać go sobie z ręki do ręki. Przez zwolnione spalanie spowodowane grubością pokrywy Blunta i dużej ilości cannabisu, jaka się w nim mieści, nawet doświadczeni palacze mają problemy z wypaleniem Blunta naraz. Blunt wywołuje najsilniejszy z trzech przedstawionych tutaj wariantów high. Niektóre Blunty zawijane są w kilka pokryw cygara i w ten sposób stają się prawdziwymi potworami.

A Co Najlepiej Odpowiada Tobie?

Obojętnie, na który wariant się zdecydujesz, powinieneś – powinnaś wiedzieć, jaki wpływ te różne formy mają na twój high. Spliff może osłodzić twój dzień, a joint powoduje bardziej intensywny high. Jeśli chcesz zwiedzić całe uniwersum podczas gdy będziesz wbity/a w kanapę, to pomocny może okazać się Blunt z odmianą Indici. Jednak twoja przyjemność i fantazja przy wyborze nie mają żadnych granic. Z kilkoma bibułkami możesz nakręcić dłuższe skręty, a nawet przeróżne figury, jak zwierzęta bądź kwiaty. Jest to jedynie tylko kilka przykładów na to, w jaki sposób ludzie opanowali sztukę cannabisu i jego skręcania.

Oceń
[Głosów: 7 Ocena: 5]