Opublikowano

Co to są Feminizowane Nasiona Marihuany, Konopi Indyjskich?

żeńskie nasiona marihuany, czyli feminizowane konopie

Feminizowane nasiona to takie nasiona konopi, które genetycznie produkują wyłącznie żeńskie rośliny. Z genetycznego punktu widzenia roślina konopi posiada jedną lub więcej predyspozycji, aby stać się rodzaju żeńskiego albo męskiego.

Jest to określane przez dwa chromosomy, które znane są jako chromosomy X oraz Y. Roślina, która posiada 2 chromosomy X, stanie się rośliną żeńską, a roślina z jednym chromosomem X i z jednym chromosomem Y stanie się rośliną męską.

Feminizowane nasiona marihuany wytwarza się w ten sposób, że zmusza się żeńską roślin do urodzenia męskich kwiatów. Aby to uczynić, należy potraktować ją w odpowiedni sposób z tym wynikiem, że żeńska roślina zostanie przemieniona w hermafrodytę, co umożliwi jej wytwarzanie nasion, które posiadają tylko żeńskie chromosomy. Wytwarzanie woreczków pyłkowych osiąga się poprzez zaatakowanie gospodarki hormonalnej roślin i blokuje produkcję konkretnego hormonu roślinnego, etenu (etylenu), za pomocą użycia małych dawek azotanu srebra. Przez to inne hormony rośliny na pierwszy plan, które umożliwiają utworzenie męskich pąków na żeńskich roślinach. Pyłkiem z genetycznie żeńskich roślin (bez chromosomu Y) zapyla się żeńskie rośliny i w ten sposób otrzymuje feminizowane nasiona konopi. Zanim te nasiona mogą zostać określone jako feminizowane nasiona marihuany, niezbędne są długoletnie testy oraz dobrze przemyślany plan hodowli, podzielony na kilka stadiów, aby upewnić się, że produkowane rośliny są absolutnie stabilne genetycznie i spoiste. Feminizowane nasiona konopi są idealne dla growerów, którzy cenią sobie łatwy proces uprawy. A staje się on łatwy, ponieważ nie trzeba rozróżniać płci roślin i usuwać męskie rośliny z hodowli przed wystąpieniem okresu kwitnienia u żeńskich roślin. Ponadto oszczędzamy dużo miejsca jak i mamy mniej pracy przy naszej hodowli. Jest to rewolucja dla wszystkich growerów, która na zawsze zmieniła uprawę indoor. Pragniemy wam teraz przedstawić całą historię powstania feminizowanych nasion marihuany. Większość growerów zna albo spotkała się ze słowem “feminizowane” nasiona marihuany i to właśnie te nasiona zrewolucjonizowały uprawę marihuany w zaciszu domowym. Feminizowane nasiona konopi pozwoliły hodowcom na zmaksymalizowanie liczby żeńskich roślin do liczby dotychczas uprawianych męskich roślin i tym samym zwiększyć swój plon. Ale ten genetyczny proces nie odbył się w jedną noc i wymagał wielu obserwacji genetyczne selekcji roślin konopi. Powstanie feminizowanych nasion marihuany to historia genetycznych eksperymentów na najlepszym ziole na tej planecie w rękach kilku bardzo inteligentnych, holenderskich genetyków. Mieszanka zrozumienia, jak ta roślina wybiera swoją płeć i odpowiednio dopasowuje do panujących wokół warunków razem z kilkoma bardzo mądrymi i sprytnymi sztuczkami to to, co kreowało feminizowane nasiona konopi.

Zrozumieć Podstawy Selekcji Genetycznej

Pierwszym ważnym krokiem w kreowaniu feminizowanych nasion marihuany było zrozumienie przez genetyków, w jaki sposób roślina sobie wybiera, że chce być rodzaju żeńskiego, a nie męskiego. Oczywiście wiąże się to z wieloma faktorami, a większość z nich zależy od środowiska, które otacza roślinę. W gruncie rzeczy roślina używa selekcji płci jako mechanizm przetrwania. Czyli dokładnie z tego samego powodu, dlaczego podejmuje się ona wszystkich innych genetycznych selekcji. Zależnie od otoczenia roślina konopi wybierze tą płeć, która w największym stopniu zapewni jej przetrwanie. Jeśli już kiedyś uprawiałeś marihuanę to być może zauważyłeś, że otrzymałeś więcej Hermafrodyt albo męskich roślin, jeśli warunki, w jakich dorastały rośliny były dla nich stresujące. Jest to jedna z podstawowych zasad, które są używane przy próbie hodowli żeńskich nasion marihuany. Zdolność marihuany do oddzielnego wytwarzania żeńskich oraz męskich roślin utrudnia zbadanie jej selekcji płciowej. Prawda jest taka, że nie wiadomo, jak marihuana wybiera swoją płeć. Posiadając taką wiedzę holenderscy naukowcy stworzyli i przeprowadzili w 1999 roku eksperyment, aby wyprodukować nasiona, które rodziłyby więcej roślin żeńskich niż męskich.

Feminizowane Nasiona Marihuany, Eksperyment w 1999 Roku

Niestety nie ma takiego seedbanku, który byłby gotowy zdradzić swój sekret dokładnego procesu wytwarzania nasion feminizowanych, ale na czym to polega, jest zrozumiałe dla wszystkich. Eksperyment został przeprowadzony w 1999 roku w Holandii, wykorzystując następujący proces. Wybrano dwie żeńskie rośliny, z których jedna była predysponowana do bycia Hermafrodytą pod wpływem stresu. Oznacza to, że jakiekolwiek zakłócenie oświetlenia czy też innych faktorów mogłoby zachęcić roślinę do produkowania męskich pąków, które zawierałyby pyłek. Ten pyłek zostanie wykorzystany do zapylenia rzeczywiście żeńskiej rośliny, aby ta teoretycznie produkowała nasiona, z których wyrosną żeńskie rośliny. Holenderski seedbank rozpoczął ten eksperyment z 15 różnymi odmianami nasion konopi i przeprowadził go po 30 razy na każdej odmianie. Jego wynik był zaskakujący. Dziewięć z piętnastu wyselekcjonowanych odmian nasion produkowały w 100% żeńskie rośliny. W wynikach sześciu pozostałych odmian odkryto genetyczne przeszkody, które wymagały dokładniejszych badań. Na przykład niektóre nasiona marihuany przejęły więcej genetycznych informacji roślin hermafrodyty i w większości przypadków kontynuowały produkcję Hermafrodyt. Dokładna praca nad tym oznacza, że dzisiaj żeńskie nasiona konopi prawie w 100% kiełkują żeńskie rośliny. Oczywiście ekstremalnie stresujące warunki przy uprawie mogą doprowadzić do tego, że nasiona wyprodukują hermafrodyty, ponieważ środowisko i panujące w nim uwarunkowania nadal odgrywają ekstremalnie ważną rolę w selekcji płci.

Dlaczego Grower Mimo to Zdecydowałby się na Nasiona Marihuany Regularne?

Większość sprzedaży nasion marihuany na całym świecie to sprzedaż feminizowanych nasion. Jednak nadal istnieje wielu growerów, którzy stosują metodę oldschoolową i uprawiają regularne nasiona marihuany. Poleca się to wszystkim growerom, którzy interesują się genetyką konopi i sami chcą tworzyć różne odmiany. Jeśli tworzymy nową odmianę ważne jest, aby posiadać męskie rośliny do zapylania, inaczej nie wyprodukujemy nasion konopi. Ponadto genetyczne zróżnicowanie z większym prawdopodobieństwem znajdziemy w nasionach regularnych, niż w nasionach żeńskich i takie różnice na pewno ucieszą tych, którzy chcą stworzyć nową odmianę. Jeśli uprawiasz w domu na własny użytek, to żeńskie nasiona marihuany z pewnością Ci to ułatwią. Każdy może posiadać całkowicie żeński ogród bez niepotrzebnego marnowania energii oraz nawozu na męskie rośliny. Jeśli jednak masz mały (nasiona regularne są mianowicie o wiele tańsze) albo interesujesz się eksperymentowaniem z genetyką bądź też krzyżowaniem odmian, to nasiona konopi regularne są zdecydowanie lepszym wyborem. U nas znajdziesz głównie żeńskie nasiona marihuany, czyli feminizowane, od najlepszych producentów. Regularne nasiona konopi praktycznie nie są już produkowane. Posiadamy niewielką ilość odmian w tej wersji.

Oceń
[Głosów: 15 Ocena: 5]