Opublikowano

Shiva – Jej Wpływ na Obecne Odmiany i Hybrydy

czym jest odmiana konopi shiva

Odmiana Shiva jest często uznawana za jedną z najpotężniejszych i najmocniejszych odmian indica jakie kiedykolwiek stworzono, a która powstała w czasach uprawy, które mają wpływ na wielu hodowców oraz palaczy po dziś dzień.

Historia, Skąd się Wzięła Nazwa “Shiva”

Nazwana na cześć hinduskiego boga Shiva, odmiana konopi ta oddaje wiele jego cech. Bóg Shiva zamiast rzeźbionego posągu jest często reprezentowany przez kamienną, gładką lingam. Ma symbolizować czystą moc i pro-kreatywność, które posiada bóg; moc i potęgę, które odtwarzają się w tej niesamowitej odmianie. Uważa się, że właściwości cannabis zostały po raz pierwszy odkryte przez Shiva, gdy medytował wśród roślin ganja. Zatem jego imię pasować może tylko do jednej z najbardziej popularnych, mocnych i klasycznych odmian. Spośród wszystkich hinduskich bogów, Shiva jest najczęściej przedstawiany jako ten, który cieszy się wspaniałymi i bogatymi właściwościami cannabis, a wielu jego wyznawców stosuje haszysz w ceremoniach religijnych. Jest to bóstwo, na które każdy palacz marihuany może patrzeć z admiracją, patron tych, którzy znajdują przyjemność w dobrym paleniu. Shiva po raz pierwszy została stworzona w Afganistanie, i była uprawiana w słynnym Cannabis Castle w Holandii w 1980 roku. Sama jakość odmiany sprawiła, że stała się ona hitem na całym świecie oraz była (i nadal jest) solidnym fundamentem wielu hybryd, które uprawiano przez ostatnie 30 lat.

Boski Efekt Shivy

Jak wspomniano wcześniej, Shiva to mocna odmiana, która znana jest z nokautowania efektów hybrydy do której jest dodawana. Jest to jednak stłumione uderzenie, które nie sprawi, że będziesz czuł się niewygodnie lub źle. Haj związany z tą odmianą jest często opisywany jako jedno z najbardziej relaksujących i wymarzonych doświadczeń, jakie można uzyskać pod wpływem cannabis. To tak, jakby sam Bóg Shiva przyszedł, aby zdjąć wszystkie ziemskie ciężary z twoich ramion i pozwolił ci po prostu odpłynąć w chmurze euforii. W każdym razie, podczas gdy ta nieokiełznana moc może delikatnie przenieść cię na nowe wyżyny relaksu, początkujący palacze powinni zachować powściągliwość, dopóki nie nauczą się wykorzystywać tej mocy prawidłowo. Bóg Shiva jest szeroko znany jako Destruktor, a osoby palące z pewnością poznają powody tej nazwy z pierwszej ręki, jeśli nie będą traktować szczepu jego imiennika z szacunkiem. W rezultacie, Shiva od zawsze posiada mocne właściwości medyczne, doskonałe do leczenia niepokoju i stresu.

Wytrzymała i Łatwa w Uprawie

Shiva jest odmianą dosyć łatwą w zarządzaniu, ponieważ posiada wiele pożądanych cech hodowlanych, które hodowcy wprowadzają do swoich hybryd. Odmiana może rozkwitać zarówno za pomocą ustawień wodnych, a także glebowych. Czas kwitnienia wynosi w przybliżeniu 60 – 65 dni i jest dosyć wytrzymały, ponieważ jest w stanie przetrwać na zewnątrz praktycznie wszystko, oprócz naprawdę wyjątkowo zimnego klimatu. Wszystkie te cechy oznaczają, że nawet większość początkujących hodowców nie powinna mieć problemów i będzie w stanie uczynić z odmiany idealną bazę dla hybryd.

Dostępność Nasion Marihuany z Genetyką Shivy

Aktualnie genetyka Shivy nie jest już dostępna w czystej, pierwotnej postaci. Jednak jej nieobliczalna moc została zawarta w wielu obecnych hybrydach. Hodowcy rozumieją siłę i potencjał Shiva, a dzięki cierpliwości i umiejętności dopasowania do innych odmian, udaje się wciąż na nowo uzupełniać i wzbogacać ofertę uprawy oraz palenia o tą wspaniałą genetykę.

Oceń
[Głosów: 6 Ocena: 5]