Opublikowano

Jak Przechowywać Nasiona Marihuany?

jak poprawnie przechowywać nasiona cannabis

Jeśli chcesz przechowywać swoje nasiona marihuany dłuższy czas po ich zakupie, to koniecznie przeczytaj poniższe sposoby ich przechowywania.

Sposób 1. Najlepszy Sposób na Przechowywanie Nasion Konopi

Wkładamy zakupione nasiona marihuany do woreczka foliowego strunowego (zipka) i szczelnie zamykamy, następnie wkładamy ten woreczek z nasionami do plastikowego pojemnika na żywność i szczelnie zamykamy. Tak zabezpieczone nasiona marihuany wkładamy do lodówki w której temperatura powinna być w granicach 4-5 stopni celsjusza. Najlepiej jak lodówka jest z nowoczesnym systemem wyciągania wilgoci. Tak zabezpieczone nasiona w teorii mogą leżeć nawet 2 lata i w 90% zachowują swoją świeżość. Nie testowaliśmy tak długiego czasu przechowywania nasion konopi indyjskich, gdyż z reguły w naszej firmie maksymalny czas jaki leżą nasiona w magazynie to 3 miesiące.

Sposób 2. Gorszy Sposób Przechowywania Ale Też Nie Jest Zły

Jak powyżej wkładamy zakupione nasiona marihuany do woreczka foliowego strunowego (zipka) i szczelnie zamykamy, następnie wkładamy ten woreczek z nasionami do plastikowego pojemnika na żywność i szczelnie zamykamy. Tak zabezpieczone nasiona marihuany wkładamy gdzieś gdzie jest chłodno, ciemno i sucho może to być szuflada, szafka. Tak zabezpieczone nasiona mogą leżeć 12 miesięcy czyli od sezonu do sezonu.

Sposób 3. Przechowywanie Nasion Marihuany Przez Wiele Lat

Jak w sposobach powyżej wkładamy zakupione nasiona marihuany do woreczka foliowego strunowego (zipka) i szczelnie zamykamy, następnie wkładamy ten woreczek z nasionami do plastikowego pojemnika na żywność i szczelnie zamykamy. Tak zabezpieczone nasiona marihuany wkładamy do zamrażarki w której temperatura powinna być w granicach minus 20-25 stopni celsjusza. Tak zabezpieczone nasiona mogą leżeć nawet 10 lat i w 80% zachowują swoją świeżość. Podczas takiego przechowywania nasion nie można co jakiś czas ich rozmrażać i ponownie zamrażać, raz zamrożone powinny leżeć tak długo aż zechcemy je ostatecznie użyć, dopiero wtedy je rozmrażamy.

UWAGA! Marki nasion Akseeds i SeedBay oraz THC-THC mają specjalne, hermetycznie zamknięte opakowania, które są wykonane z wodoszczelnego tworzywa. Nasiona w tych oryginalnie zamkniętych opakowaniach możesz bezpośrednio włożyć do lodówki i tak je przechowywać. Nie musisz wkładać ich dodatkowo do szczelnego pojemnika na żywność.

Oceń
[Głosów: 15 Ocena: 5]