Opublikowano

Odmiany Konopi, Genetyki Haze i Kush – Różnice

genetyka haze i kush, różnica między nimi

W dosyć długiej historii odmian cannabisu spotykamy się z kilkoma ich nazwami, które bardziej się wyróżniają i są częściej wybierane niż pozostałe. Wiele lubianych odmian, które w dzisiejszych czasach są spożywane, na końcu swojej nazwy mają albo Kush albo Haze co oznacza, że wywodzą się one właśnie z tej genetyki i jedną z ich matczynych roślin była właśnie dana odmiana.

Jednak zaszczyt palenia tej szczególnej odmiany wybiega daleko ponad tylko jej nazwę, a każda genetyka oferuje swoje doznania. Tylko dlatego, że dwie nazwy odmian stają się bardzo popularne, nie oznacza to, że od razu są one ze sobą powiązane. Podczas gdy zarówno odmiany Kush jak i Haze są znane ze swojej dużej mocy i wybornego smaku, to ich zapach jest całkowicie zróżnicowany, tak jak i wygląd, a co najważniejsze, uczucie, jakie się pojawia po ich spożyciu. Główną możliwością ich rozróżnienia jest to, że Haze posiada więcej cech dominującej Sativy, w trakcie gdy Kush to w większej mierze dominująca Indica. Odmiany z dominacją Sativy słyną ze swojej jasnej, żółto-zielonej barwy, lżejszego zapachu i genialnego psychicznego haju. Za to odmiany z dominacją Indici zazwyczaj przyjmują ciemny i nasycony odcień zieleni i posiadają głębsze oraz bogatsze aromaty. Ponadto powodują ciężki, fizyczny haj.

Historia Powstania

Obydwie odmiany niosą ze sobą historię bogatej tradycji uprawy konopi i od krzyżówki do krzyżówki przekazują mądrość wielu growerów. Ich historia powstania sięga mniej więcej tego samego czasu. “Haze” okazała się być sławą w Północnej Kalifornii. Jej długi czas kwitnienia nieco spowolnił wspinanie się na szczyt i w latach 1980-tych niemalże by wyginęła. Jej nasiona jednak dotarły do Holandii, a dokładnie w ręce człowieka, który produkował nasiona cannabisu. A był to Neville Schoenmakers. To właśnie on skrzyżował Haze do gwiazdy sativy, którą do dzisiaj znamy i kochamy. Właśnie od jego imienia wzięła się odmiana o nazwie Neville’s Haze. Nazwa “Kush” pochodzi od górzystego regionu Hindu Kush, który rozciąga się przez Afganistan i Pakistan. Kush była tam niegdyś uprawiana jako miejscowa, rasowa roślina. W latach 70-tych trafiła ona do Stanów Zjednoczonych, gdzie szybko zyskała na sympatii zarówno hodowców jak i konsumentów.

Wygląd Wiele Zdradza

Jeśli spojrzymy na te dwie odmiany obok siebie, to zauważymy różnicę w ich wzroście oraz w kwiatach. Dominująca Indica Kusha ma szersze liście i jest z natury silniejsza. Jej kompaktowa wielkość pomaga w łatwej uprawie tej rośliny zarówno wewnątrz jak i zewnątrz. Dominująca Sativa Haze znowuż rośnie wysoka i bardzo chuda. Niektóre egzemplarze mogą osiągnąć wysokość nawet 8 metrów, co wyjaśnia, dlaczego jest ona tak chętnie uprawiana outdoorowo. Liście Haze odzwierciedlają jej naturę Sativy, ponieważ wyrastają one długie i chude. Kwiaty roślin odmian Haze i Kush również silnie się od siebie różnią. Kwiaty Haze mają barwę jasnej zieleni i posiadają wiele włoskowatych słupków o barwie jasnej pomarańczy, które wystają z kwiatów. Odmiany Kush mają żywe kolory z głębokimi odcieniami zieleni i nasyconymi odcieniami fioletu.

Nos Wyczuje…

Porządny wdech chmury zapachu tych odmian zdradzi każdemu konsumentowi, którą z nich będzie zaraz się raczył. Odmiany z dominacją Indici mają skłonność do słodkiego, a zarazem kwaśnego zapachu, podczas gdy odmiany z dominacją Sativy zdają się wydalać świeższy zapach ze swoich kwiatów. Odmiany Haze oraz Kush ogólnie podążają za tymi właściwościami, ale ich własne aromaty pomagają w odróżnieniu ich od siebie. Haze ma wyjątkowy, korzenny, cytrynowy zapach, który jest ziemno-słodki. Zdecydowanie wyróżnia się w tłumie. Kush posiada własną, niepowtarzalnie słodką, mocną ziemistość, ale uderza mocno w nos z bogatymi aluzjami, które mogą się wahać między sosną, przyprawami, pieprzem, i nawet kadzidłem.

Zasmakuj Ogromu

Zastanawiając się nad każdym wdechem i wydechem, każda odmiana dostarcza jej konsumentowi wyjątkowe przeżycia, jeśli chodzi o smak. Obydwie odmiany, zarówno Kush jak i Haze, smakują „jaśniej”; przypisuje się im ziemisto- słodki, cytrynowy profil z prawie że słodko-kwaśnym smakiem. Odmiany Kush oferują łagodne, a zarazem złożone smaki, wzbogacone o wzmianki kwiatowe, winogrona, cytryny, ropy oraz ziemi.

Przeżyj Ten Moment

Jeśli używasz tych odmian, to Twoje przeżycia z pewnością się od siebie znacznie różnią: odmiany Indici mają skłonność do silnego, fizycznego haju i są pomocne dla ludzi, którzy poszukują ukojenia przy stanach lękowych, bólach oraz bezsenności. Rośliny z dominacją Sativy dostarczają przeżycie, które jest opisywane jako unoszące i energetyzujące. Ich cerebralny haj motywuje konsumentów do kreatywnych, aktywnych nastrojów i każde przeżycie jest inne. Zarówno Haze, jak i też Kush są znane z tego, że ich haje są z natury odczuwalne jako euforyczne i “szczęśliwe”, jednak haje wywoływane przez odmiany Haze są bardziej energetyczne, natomiast te powodowane przez odmiany Kush mają skłonność do powodowania poczucia senności. Ich silnemu i cerebralnemu, psychicznemu hajowi dzięki średniemu poziomowi CBD towarzyszy rześkość ciała. Odmiany Kush są typowo silnymi wariantami Indici, które zapewniają znaczną sedację ciała i łagodzą ból.

Najlepsze Nasiona Marihuany Haze

Istnieje cały rząd odmian Haze, którymi można się cieszyć, jednak niektóre warte są poświęcenia szczególnej uwagi:

1. Amnesia Haze – Royal Queen Seeds
Amnesia Haze to krzyżówka pomiędzy pierwotną Amnesią i holenderskim wariantem Haze. Dostarcza ona wyróżniający się psychiczny haj. Ze względu na jej silnie dominującego pochodzenia Sativy z około 20% poziomem THC zapewnia ona osiągnięcie granic psychodelicznego palenia. Jest ona rośliną o średniej wysokości, która rośnie do około 120cm i wydaje 600g/m² plonu.

2. Super Silver Haze – Green House Seeds
Super Silver Haze została stworzona, jak holenderscy hodowcy skrzyżowali ze sobą Skunk Haze i NL Haze. Wynikiem okazała się być roślina z wysokim poziomem THC, która za każdym razem dostarcza psychicznego haju. Osiąga wysokość od 70 do 80cm i z wystarczającym oświetleniem możliwie nawet 200cm. Super Silver Haze dostarcza średnio 500g/m². Jej słodki smak powoduje, że jej koneserzy ciągle po nią sięgają.

3. Amnesia Haze XL – Zambeza Seeds
Amnesia Haze XL to krzyżówka Amnesi Haze z Power Plantem XL. Jest to typowa odmiana Haze o wysokim poziomie THC i CBD. Powoduje ona silny psychodeliczny haj. Jej zapach jest również typowy dla Haze – owocowy, a smak i aromat bardzo orzeźwiający. Nazwa XL odnosi się do silnego upalenia.

Najlepsze Nasiona Marihuany Kush

A oto kilka odmian Kush, które warto docenić:

1. O.G. Kush – Royal Queen Seeds
OG Kush to tak naprawdę krzyżówka nie wiadomo czego. Wiadomo jedynie, że pochodzi ona z Północnej Kalifornii, czyli miejsca, gdzie swego czasu królowały odmiany Haze. Stała się sławna dzięki swojemu silnemu aromatu oraz działania, jak na Kusha przystało. Jej smak to typowa mieszanka zawarta w odmianach Kush, począwszy od owoców, skończywszy na dieslu.

2. Afghan Kush – SeedBay
Afghan Kush to roślina z dominacją Indici, która wywodzi się z krzyżówki najlepszych odmian Afghani i Kushy. Z każdym wdechem wciela ona czysty relaks. Jej piękna kolorystyka w różnych barwach odzwierciedla jej 70% dominację Indici. Osiąga 200cm wysokości i daje plony rzędu 500g/m².

3. Power Kush – Zambeza Seeds
W Power Kush jednoczy się zarówno Afghani jak i Skunk. Waha ona się pomiędzy psychicznym a fizycznym hajem. Tak czy siak ta roślina znana jest ze spokoju jakim emanuje i z tego, że niweluje stres. Można się po niej spodziewać średnie zbiory 550g/m². Palenie jej powoduje typowy haj Indici, który jest pożądany przez wszystkich jej koneserów.

Oceń
[Głosów: 5 Ocena: 5]