Opublikowano

Co to są Nasiona Marihuany z Autofloweringiem (Autoflow, Auto, Automatic)?

nasiona z autofloweringiem, czyli auto kwitnące

Jakie nasiona marihuany kupić? Jeśli przyjrzymy się ofertom dobrych seedbanków czy też sklepów z nasionami konopi indyjskiej to odkryjemy, że posiadają one w swojej sprzedaży setki, jeśli nie tysiące różnych odmian nasion marihuany. Tylko którą kupić? Z grubsza nasiona marihuany dzielą się na gatunki indici, sativy oraz na Nasiona Regularne albo Nasiona Feminizowane.

Kolejną kategorią są główne odmiany, które w mniejszej albo większej mierze jednorodnie przekazują swoje właściwości nowo powstającym nasionom. Mamy jeszcze tak zwane hybrydy, których właściwości w następnej generacji nie są identyczne z roślinami matczynymi. Ale mamy jeszcze asa w rękawie, czyli nasiona z autofloweringiem.

Czym Jest Genetyka Automatic i Dlaczego Jest Ona Inna od Reszty?

Zanim przejdziemy do sedna sprawy, należy zauważyć jedną rzecz: Wszystkie właściwości roślin, które dotychczas wymieniliśmy przed słowem, mogą występować również w roślinach z autofloweringiem. Różnią się one jedynie tym, że w przeciwieństwie do “normalnej” konopi kwitną one niezależnie od pory dnia i nie można pobrać z nich żadnych szczepek. Krótko mówiąc, nie da się ich zaszczepić, można je jedynie zasiać z nasion marihuany.

Kiedy Konopia Rośnie, a Kiedy Kwitnie?

Normalna roślina konopi, czyli taka bez autofloweringu (autokwitnienia) rośnie wtedy, gdy przez 18 godzin dziennie ma ona kontakt ze światłem, a kwitnie wtedy, gdy spędza 12 godzin w całkowitej, nieprzerywanej ciemności i przez 12 godzin jest naświetlana. Chodzi tutaj mniej o to, czy światło w fazie wzrostu rośliny ma wystarczającą moc. Decydujący przed kwitnięciem jest impuls. Dla samego kwitnienia natomiast decydujące jest 12 godzin, które roślina spędza w całkowitej ciemności. W tym czasie nie wolno nawet na minutę zaświecić światła, ponieważ już taki krótki okres czasu prowadzi do zaburzenia fazy kwitnienia.

Przy autofloweringu wygląda to inaczej: już samo określenie wyjaśnia, na czym to polega. Autokwitnienie, czyli roślina niezależnie od długości dnia, bądź naświetlania, w pewnym momencie, po osiągnięciu odpowiedniej wielkości, sama zacznie kwitnąć, bez impulsu. Właściwość genetyki autofloweringowej rośliny marihuany zawdzięczają skrzyżowaniu z ruderalisem. Jest to szczep rodzaju konopi, który rośnie bardziej w regionach północnej półkuli i musi wykorzystywać każdy jasny dzień, aby móc wyprodukować gotowe nasiona konopi na drugi sezon. Ta genetyka jest jednak bezużyteczna do produkcji THC. Właśnie dlatego ruderalis jest krzyżowany z silnymi, zawierającymi wysoki poziom THC, szczepami, aby stworzyć równie silną odmianę, która będzie kwitła niezależnie od długości dnia. Pierwsze szczepy z autofloweringiem nie miały za dobrej reputacji, ponieważ ich działanie było raczej łagodne i niezadowalające. W międzyczasie prawdziwe genetyki autofloweringowe stały się całkiem inne i ponadto można z nich uzyskać o wiele więcej plonu przypadającego na jedną roślinę. Rośliny z autofloweringiem są też inne do innych szczepów pod względem wielkości, gdyż rosną bardzo małe, często nie przekraczając 50-60 centymetrów wysokości. Z każdej innej rośliny można też urwać szczepki i z nich wyhodować nowe rośliny, przy tych z autofloweringiem nie jest to jednak możliwe. Aby wyhodować taką odmianę potrzebne są nasiona marihuany. Są one jednak optymalne do uprawy outdoorowej, aby, albo szybko zebrać plon, albo nawet móc zebrać dwa plony, jeden po drugim, w tym samym miejscu. Dokładnie do takich outdoorowych sytuacji odmiany z autofloweringiem okazują się lepiej nadawać. Szczepy z autofloweringiem z reguły są dojrzałe po 9 tygodniach, a zaczynają kwitnąć już o 2 tygodniach od zasiania. Podczas gdy zwykłe odmiany są wysadzane już w maju, to jeśli chodzi o odmiany autofloweringowe, należy poczekać z ich wysianiem do czerwca, ponieważ wtedy będą miały one więcej bezpośredniego kontaktu ze światłem i wymagają łagodniejszych nocy oraz cieplejszych dni. W tak krótkim czasie nie są one w stanie rozwinąć wysokich roślin, dlatego do uprawy indoor zaleca się wybranie innych genetyk. Do uprawy outdoor zaleca się z reguły wyłącznie szczepy autofloweringowe. Jest to łatwa w uprawie i dosyć odporna odmiana, szczególnie nadająca się dla początkujących growerów. Ruderalis wywodzący się z zimniejszych regionów północnej półkuli jest po prostu w stanie więcej wytrzymać, podczas gdy inne rośliny obumierają.

Dlaczego Ruderalis czy Odmiany Autofloweringowe Kwitną Niezależnie od Długości Dnia?

Nowy gatunek roślin albo zwierząt powstaje w jednym miejscu na ziemi. Częściowo te gatunki powstają jako specjaliści dla danych warunków panujących dokładnie w tym regionie i nie posiadają zdolności dostosowania się do innych warunków panujących w innym miejscu. I te gatunku najczęściej się nie rozprzestrzeniają. Gatunki czy rodzaje zwierząt bądź roślin, które nie potrzebują konkretnych warunków do życia i są w stanie się dostosować, bardo chętnie się rozprzestrzeniają, bynajmniej wtedy, gdy nadarzy się do tego okazja. Spośród zwierząt są to ludzie, szczury, króliki itd., którzy się rozprzestrzeniają. Spośród roślin do takich należy właśnie cannabis. Przez tysiące lat konopia rozprzestrzeniała się po całym świecie i dostosowywała się do warunków panujących w danym regionie na ziemi. Jednak dotychczas poznano tylko trzy gatunki rodzaju cannabis: sativa z bardzo luźnym i wysokim wzrostem, indica z gęstym wzrostem i krótszym czasem kwitnienia i, o czym wielu ludzi nie wie, ruderalis, który jest trzecim gatunkiem należącym do rodziny cannabis. Ten gatunek, który rośnie w odległych regionach na północy musi oczywiście też urodzić dojrzałe nasiona marihuany, aby na drugi rok móc dalej się rozwijać. Aby móc zdobyć północną półkulę, cannabis się dostosował i w ten sposób powstał ruderalis, dzięki czemu dzisiaj można krzyżować genetykę autofloweringową, jedna po drugiej. Kolejnym, “ekstremalnym” regionem, są okolice równika, ponieważ występuje tutaj równy podział dnia i nocy, czyli po 12 godzin. A co w takiej sytuacji robi konopia? Rośnie do osiągnięcia pewniej wysokości i dopiero wtedy zaczyna kwitnąć. Jednak przy 18 godzinach światła ta roślina rosłaby jeszcze dłużej. Istnieją więc też takie nasiona marihuany, które po prostu mogą być wysiane w warunkach, gdzie panuje 12 godzin światła i 12 godzin ciemności, i będą one bardzo dobrze rosły. Jednak prawdopodobnie nie każda odmiana będzie się w takich warunkach tak zachowywać.

Jeśli chodzi o odmiany z autofloweringiem, które mają rosnąć pod światłem sztucznym należy zwrócić uwagę na to, że dłuższy czas naświetlania przyczyni się do zwiększenia plonu, i że można praktycznie całkowicie zrezygnować z fazy nocnej. Ale podczas ciemności w roślinie marihuany zachodzą procesy metaboliczne, które w dzień nie byłyby w stanie albo zachodziłyby w niedostatecznym stopniu. Przez 24 godziny naświetlania należy więc wyłączyć lampy na 2-3 godziny. Ale również przy autofloweringu można z jednym szczepem można robić więcej, niż z innym szczepem… Jeśli cały czas hodujemy jedną i tą samą odmianę z autofloweringiem to oczywiście mamy większą możliwość poeksperymentowania. Jednak cały potencjał autofloweringu leży w uprawie, gdyż daje nam to możliwość do wcześniejszych, albo nawet dwukrotnych zbiorów w ciągu roku. Wystarczy zasiać je w domu i po 2-3 tygodniach wysadzić na dworze, najlepiej w deszczowe dni, w dobrym miejscu. Wszystko, co potem trzeba zrobić to przyjść, aby zebrać plon.

W naszym sklepie z nasionami marihuany THC-THC znajdziesz następujące kategorie z nasionami, w których znajdują się odmiany z autofloweringiem:

Automaty XXL – to kategoria z odmianami auto kwitnącymi ale takimi, które dają plon dużo większy niż zwykłe szczepy z autofloweringiem.

Szybkie Automaty – to nasiona marihuany dla bardzo niecierpliwych, czyli szybko ale nie za dużo. Jest to dobra alternatywa dla koneserów, którzy chcą mieć szybki plon i często nowe odmiany.

TOP 10 Auto – jeśli już zdecydowałeś, że twoje nasiona marihuany będą z autofloweringiem, ale nie wiesz jeszcze jaką odmianę wybrać, to ta kategoria na pewno Ci w tym pomoże.

Oceń
[Głosów: 14 Ocena: 5]