Opublikowano

TOP 5 Szybkich i Wydajnych Automatów

lista szybko rosnących odmian auto

Poniżej przedstawiona lista nasion marihuany zawiera najlepsze, szybkie, ale zarazem dające bardzo duży plon odmiany konopi z autofloweringiem. Zanim przejdziemy do sedna, przypomnijmy w skrócie, co to są tzw. szczepy automatic, zwane również automatami. Są to odmiany, które automatycznie kwitną.

Autoflowering znajduje zastosowanie w miejscach, w których dzień jest krótki, a noc relatywnie długa. W porównaniu do konopi indyjskich pełnosezonowych nie są one ściśle uzależnione od cyklu dnia i nocy. Co więcej, odmiany te przechodzą automatycznie od etapu intensywnego wzrostu wegetatywnego do etapu intensywnego kwitnienia, przez co pomijamy zmianę czasu oświetlenia. Dodatkowo te odmiany są w wersji feminizowanej co oznacza, że z takich nasion rosną tylko osobniki płci żeńskiej (tej pożądanej). Dzięki temu uprawa odbywa się z pominięciem fazy eliminowania roślin płci męskiej.

TOP 5 Szybkich i Dających Duży Plon Automatów – Sprawdzone, Najlepsze Odmiany

Autoflowering, zwłaszcza ten szybko rosnący, stanowi dobrą alternatywę dla tradycyjnych pełno sezonowych odmian. Rośliny niezależne od warunków oświetleniowych panujących na zewnątrz lub wewnątrz mogą w krótkim czasie dać duży plon, toteż ich uprawa może być dużo bardziej efektywna. Ma to istotne znaczenie szczególnie w przypadku hodowców, którzy dysponują ograniczoną przestrzenią lub warunkami gospodarczymi. Ranking TOP 5 uwzględnia tylko szybkie i wydajne automaty. Ich podstawową zaletą jest szybki okres wzrostu i wydajność, jeśli chodzi o otrzymywane plony.

A więc jakie szczepy szybkich automatów zasługują na uwagę? Które warto wyróżnić i dlaczego? Zaczynamy.

1. Auto Pilot XL Feminizowane od SeedBay

Auto Pilot XL – to nasiona które są krzyżówką odmian Big Bud z Auto Ak47 oraz Auto Lowryder#2. Nadają się do uprawy zarówno indoor, jak i outdoor. Poprzez połączenie dwóch wydajnych rodzajów roślina jest bardzo łatwa w uprawie, dlatego jest najlepszą opcją dla osób zaczynających swoją przygodę z uprawami. Uprawa indoor trwa 60 dni, outdoor zaś nieco dłużej – 65 dni. Plon waha się od 100 do 110 g. przy bardzo szybkim czasie uprawy. Odmiana ta pozwala również otrzymać dość wysoki poziom THC, oscylujący w granicach 19-21%.

2. Gold Mery Automatic Feminizowane od Akseeds

Gold Mery Automatic – czyli złota Mery jest hybrydą szybkiego Low Buda Auto oraz wytrzymałego Critical Russian Auto. Od momentu wykiełkowania do momentu zbiorów mija zazwyczaj 55 dni. Odmiana z autofloweringiem rekomenduje się osobom preferującym odmianę outdoor, które nie lubią długo oczekiwać zbiorów. Roślina wytwarza jednorazowo ok. 85 g kwiatów, co biorąc pod uwagę szybkość z jaką to robi, jest bardzo dobrym wynikiem. Poziom THC znajduje się w granicach 19-21%.

3. Bubble Kush Automatic Feminizowane od Royal Queen Seeds

Bubble Kush Automatic – to połączenie rodzaju indcia (60%) z ruderalis (30%) i domieszką sativy (10%). Odmianę uzyskano po skrzyżowaniu: Bubble Gum, O.G. Kush i Critical Automatic. Wrażenia smakowe przypominają gumę do żucia. Kwitnienie rośliny trwa od 3 do 4 tygodni, a zbiory można przeprowadzać od 7 do 8 tygodni od momentu wykiełkowania. Na lepsze zbiory można liczyć, stosując uprawę outdoor, wówczas uprawy sięgają od 120 do 170 gram. W przypadku uprawy indoor zbiory wynoszą ok. 100 g. Poziom THC wynosi 15-16%, niski poziom CBD.

4. Auto Gelato Feminizowane od Female Seeds

Auto Gelato – powstało w wyniku skrzyżowania odmian Cookies. Aby uzyskać odmianę, wykorzystano Auto NL i Auto Critical. W konsekwencji uzyskano roślinę odporną na działanie czynników zewnętrznych, a sadzonki rosną silne, po bokach wyrastają natomiast boczne gałęzie. Wszystkie rośliny z tego rodzaju są gotowe do przeprowadzenia zbiorów po 70 dni od momentu wykiełkowania. Zbiory otrzymywane z jednej rośliny wynoszą średnio 125g, co daje do 250g zbioru na metr kwadratowy. W warunkach outdoor można liczyć na zbiór ok. 180g z jednej rośliny. Wysoki poziom THC, w niektórych przypadkach sięga nawet 23%.

5. Hindu Kush Automatic Feminizowane od Sensi Seeds

Hindu Kush Automatic – roślina idealnie sprawdzi się w przypadku upraw wspieranych poprzez nowoczesną technologię. Połączenie Ruderalis x Hindu Kush okazało się efektywne, poziom THC sięga 18-20%. Zyskuje coraz większą popularność głównie ze względu na brak problemów, jeśli chodzi o uprawę. Roślina jest odporna na błędy, które popełnia zazwyczaj osoba początkująca, niemająca doświadczenia w uprawie. W warunkach indoor i outdoor można otrzymać plon mieszczący się w pułapie 120g, przypadający na jedną roślinę. Rekomendowana jest szczególnie dla osób, które dysponują niewielką powierzchnią, którą mogą przeznaczyć pod uprawę. Istnieje możliwość zwiększenia plonów poprzez zastosowania technik takich jak: Sea of Green, Screen of Green oraz Lollipopping. Najlepiej rozwija się w ciepłym klimacie. Okres kwitnienia trwa kilka tygodni, toteż można uzyskać zbiory kilka razy do roku.

Dlaczego Warto Zdecydować się Na Autoflowering?

Autoflowering zyskuje coraz większą popularność wśród osób uprawiających konopie. Taka roślina jest niezależna od czynników świetlnych, czyli czasu naświetlania, wykazuje przy tym efektywny wzrost i generuje dobry zbiór w krótkim czasie. Co więcej, rośliny auto kwitnące nie wymagają specjalistycznej wiedzy, gdyż jak już wspomnieliśmy cykl życia rośliny nie jest zależy od warunków świetlnych, długości dnia i nocy. Z tego względu sprawdzą się w przypadku osób początkujących, które nie mają dużego doświadczenia w uprawie. Zaś feminizowane nasiona, które mamy w ofercie gwarantują zawsze wzrost rośliny żeńskiej. Autoflowering bezpośrednio wpływa na bardziej efektywne zbiory, gdyż krótki okres kwitnienia umożliwia otrzymywanie suszu kilka razy do roku. To bardzo wydajny sposób, który minimalizuje ryzyko nieudanych zbiorów. W przypadku niektórych odmian pełną dojrzałość roślina zyskuje po okresie dwóch miesięcy. Nasiona autoflowering nie muszą mieć zapewnionego innego środowiska do kiełkowania, innego do wzrostu i innego do przesadzania. To znacznie przyspiesza cały proces, tworząc go bardziej wydajnym.

…Więcej odmian szybkich automatów >>

Oceń
[Głosów: 20 Ocena: 5]