Nasiona Marihuany, Jak Zakupić Jakościowo Dobrą Genetykę?

Jest to niestety gorzka prawda, że niektóre nieuczciwe i chcące się jak najszybciej dorobić seedbanki sprzedają nasion marihuany, z których niestety nie wyrastają takie rośliny, jakie grower by oczekiwał przynajmniej po samym opisie.

nasiona marihuany i konopi indyjskich, dobra najlepsza genetyka

Uprawa marihuany jest w niektórych krajach legalna, w innych zaś nielegalna. Jednak w prawie wszystkich krajach legalny jest import oraz eksport nasion konopi indyjskich, co prowadzi do tego, że wiele seedbanków działa w tak zwanej szarej strefie rynkowej. Do tego dochodzi fakt, że niektórzy hodowcy nasion marihuany nie przywiązują żadnej uwagi do tego, w jaki sposób ich nasiona zostały wyprodukowane i jakiej są jakości. Oczywiście nie mówimy tutaj o znanych i od kilkadziesiąt lat działających producentach nasion konopi, jak Dutch Passion, Green House Seeds czy Royal Queen Seeds a o takich, które w magiczny sposób istnieją na rynku od kilku miesięcy, może paru małych lat, a już mają w swoim asortymencie całą gamę najróżniejszych odmian nasion marihuany, które znane marki udoskonalały i dopracowywały przez kilkanaście lat. Growerzy muszą przez to zmierzyć się z wieloma problemami, które pochłaniają dużo nerwów, ale i też pieniędzy. A do takich należą:
– Niski wskaźnik kiełkowania nasion konopi.
– Rośliny produkujące nasiona marihuany, które nie mają nic wspólnego z odmianą, którą właściwie powinny być.
– Feminizowane nasiona, które stają się męskimi albo hermafrodytami.
– Złożone zamówienia na nasiona konopi, które nie zostały poprawnie zrealizowane, ponieważ klient dostał albo złe nasiona, albo za mało nasion albo w ogóle ich nie dostał, bo trafił na oszustów.
– Producenci nasion marihuany, którzy wprowadzają na rynek nasiona, których genetyka nie jest ustabilizowana (a stabilizacja trwa kilka lat) i przez to nieregularnie rosną, czyli w praktyce w ogóle nie są zgodne z opisem danej odmiany.
– Sprzedawcy nasion konopi indyjskich, którzy odmawiają wymiany bądź zwrotu kosztów za niedobre nasiona.
– Oszuści (zarówno producenci nasion jak i ich sprzedawcy), którzy przez krótki okres czasu sprzedają tandetne nasiona marihuany i po kilku tygodniach znikają z rynku, aby pojawić się pod nową nazwą i z nowym logo.

Gdybyśmy tak mieli wymienić nazwy wszystkich tego rodzaju producentów oraz sprzedawców nasion marihuany, zarówno w Europie, jak i też za oceanem, to mielibyśmy jeszcze więcej wrogów, niż i tak już mamy… Osoby z branży cannabisowej wiedzą, że wielu producentów oraz sprzedawców nasion konopi indyjskiej oferuje nasiona bardzo złej jakości. Wiedzą też, że wiele takich firm, także bardzo znanych, prowadzonych jest przez ludzi, którzy w ogóle nie mają o tym zielonego pojęcia i nie wiedzą, jaką genetykę właściwie sprzedają – i całkowicie im to zwisa. Dlatego growerzy muszą być szczególnie ostrożni i bardzo dobrze przemyśleć, gdzie zakupią swoje nasiona marihuany.

Aby się zabezpieczyć, każdy grower powinien zwrócić uwagę na następujące rzeczy:
– Przy pierwszym zakupie zamówić jak najmniejszą liczbę nasion, aby tylko przetestować, w jaki sposób dany sprzedawca dokonuje wysyłki i jak wygląda obsługa klienta. Należy też wysadzić nasiona, aby móc ocenić ich jakość (oczywiście w kraju, gdzie uprawa nie jest zabroniona).
– Jeśli jest to możliwe (a w dobrych seedbankach jest) należy nalegać na wysyłkę nasion marihuany w oryginalnych opakowaniach.
– Profesjonalne i rzetelne seedbanki oferują telefoniczny kontakt, aby każdy klient mógł dowiedzieć się niezbędnych dla niego informacji na temat odmian nasion konopi indyjskich, gwarancji na nasiona, wymiany, dyskretnej wysyłki oraz innych.
– Sprawdzenie w internecie opinii innych klientów na temat sprzedawcy oraz oferowanych przez niego nasion konopi, pamiętając jednak o tym, że komentarze mogą być też sfałszowane.
– Przy zakupie nasion niekoniecznie podawać adres, pod którym nasiona są wysiewane (mówimy tutaj o kraju w którym uprawa jest legalna), zamawiać paczki za pobraniem i upewnić się, że dany seedbank nie gromadzi danych swoich klientów, czyli dba o anonimowość.
– Grower powinien fotograficznie udokumentować każdy problem z nasionami, jak niski wskaźnik kiełkowania, hermafrodyty, czy rośliny, które, np. miały być sativami a okazały się być indicami, aby mieć dowód na to, że nasiona były wadliwe, jednak rzetelne firmy uznają reklamację nawet bez zdjęć.
– Jeśli reklamacja nie przejdzie to zawsze można wszystko opisać na forach w internecie i ostrzec innych klientów.
– Zadowolony klient zawsze wynagradza swój zaufany seedbank i zamawia u niego ponownie, a z innymi dzieli się pozytywnymi doświadczeniami – każdy dobry seedbank docenia dobrych i stałych klientów, np. rabatami lub gratisami.