Opublikowano

Różnica Pomiędzy Feminizowanymi a Regularnymi Nasionami Konopi

różnice między nasionami konopi feminizowanymi a regularnymi oraz auto kwitnącymi

Feminizowane nasiona marihuany są wytwarzane przez dwie żeńskie rośliny. Jedna z żeńskich roślin jest poddawana stresującym warunkom, aby powstał pyłek, który znowu zapyla drugą żeńską roślinę. Regularne nasiona marihuany są produkowane przez męską oraz żeńską roślinę konopi.

Pyłki produkowane przez męską roślinę zapylają żeńską roślinę, która z kolei produkuje nasiona konopi. Nasiona te zwane są nasionami regularnymi, ponieważ powstały one w regularny, naturalny sposób. Kwiaty rośliny cannabis to ta część, która zawiera w sobie cannabinoidy. To sprawia, że żeńskie rośliny są tak lubiane i preferowane wśród koneserów marihuany. Wielu z nich wybiera feminizowane nasiona konopi, aby zmniejszyć ryzyko powstania męskiej rośliny. Jednak również regularne nasiona znajdują zastosowanie.

Co to są Nasiona Konopi Feminizowane?

Najprościej mówiąc: Feminizowane nasiona marihuany pochodzą od dwóch żeńskich roślin i produkują w 100% przypadków żeńskie nasiona. Żeńskie rośliny to bilet do ogromnych plonów i dla zwykłego, normalnego growera ich hodowanie to pestka. Feminizowane nasiona konopi dostarczają większe plony z mniejszej ilości nasion. Wcześniejsze czasy dwupłciowych roślin oraz męczących metod hodowli już minęły. Wraz z postępującymi metodami uprawy hodowcy gromadzili coraz to większą wiedzę na temat hodowli konopi. Aby produkować feminizowane nasiona, hodowcy zaopatrują żeńskie rośliny w śladowe ilości srebra koloidalnego. To zmusza roślinę do produkowania pyłków. Pyłek zapyla żeńskie rośliny, które z kolei produkują żeńskie nasiona marihuany. W ten sposób w dzisiejszych czasach feminizuje się nasiona. Zastosowanie srebra koloidalnego do feminizowania nasiona zmniejsza prawdopodobieństwo powstania obojnaczych nasion konopi do minimum. Dzieje się tak, ponieważ żeńska roślina, która produkuje pyłek nie zawiera żadnych cech dziedzicznych, aby stać się dwupłciową. Zwycięzcy Cannabis Cup jak nowoczesne klasyki Amnesia Haze od Royal Queen Seeds oraz najbardziej odjechany Dope tej planety, Super Lemon Haze od Green House Seeds, są proste w uprawie i zbyt kuszące, aby się im oprzeć. Feminizowane dla kustoszy dominują na rynku cannabisowym z małym zaskoczeniem. Branding to wszystko i tylko najgorętsze odmiany marihuany wygrają wyścig, a konkurencja wśród seedbanków jest ogromna. Dla growera w zaciszu domowym uprawa feminizowanych nasion to wspaniała forma spędzania czasu. Dwupłciowe cechy mogą występować zarówno przy regularnych jak i feminizowanych nasionach. Zaburzenia cyklu naświetlania, wahania poziomu pH oraz kilka innych stresujących faktorów mogą przyczynić się do tego, że żeńskie rośliny będą produkować “banany” albo woreczki pyłkowe. Rośliny hermafrodyty muszą zostać spakowane do worków i wyrzucone. Musisz dosłownie naciągnąć worek foliowy na twoją roślinę i zawiązać go na samym dole łodygi, po czym jak najszybciej usunąć ją z twojej hodowli. Dwupłciowe rośliny mogą i zapylą same siebie, jak i wszystkie inne żeńskie rośliny w twojej hodowli.

Co to są Nasiona Konopi Regularne?

Jeśli męska roślina konopi zapyli żeńską, to kielichy kwiatowe żeńskiej rośliny produkują regularne nasiona marihuany. Obojętnie, kiedy nie zasialibyśmy regularnego nasiona, to istnieje szansa 50/50, że będzie ono żeńskie albo męskie. Regularne nasiona konopi to nasiona naturalne. Z wyjątkiem Ameryki Północnej ta forma uprawy konopi indyjskich jest coraz rzadziej praktykowana. Europejscy growerzy samowystarczalni już w prawie 100% przerzucili się na żeńskie rośliny, albo za pomocą feminizowanych nasion albo sadzonek. Regularne nasiona marihuany stanowią obecnie tylko małą część ogólnoświatowego rynku nasion cannabis. 10% to prawdopodobnie bardzo hojne szacowanie. Kultywacja regularnych nasion ma zalety tylko dla doświadczonych growerów i na pewno nie zaszkodzi tutaj doświadczenie z uprawą. Typowa paczka z 10 regularnymi nasionami z reguły będzie zawierała połowę męskich i połowę żeńskich nasion konopi. Oczywiście z odrobiną szczęścia możesz otrzymać 6-8 żeńskich roślin, jednak równie dobre możesz trafić na większość męskich roślin. Męskie rośliny muszą zostać zidentyfikowane i na początku kwitnienia usunięte z hodowli, aby nie mogły zapylić żeńskich roślin. Sinsemilla to konieczność, tu nie ma wymówek. Jeśli znajdziesz w swojej uprawie nasiona, to najprawdopodobniej to ty popełniłeś jakiś błąd. Jedynym, dobrym powodem dla growerów samowystarczalnych, aby zainwestować czas i wysiłek do kultywacji regularnych nasion, to otrzymanie rośliny matki wyjątkowo rzadkiej odmiany marihuany. Nawet w czasach istnienia tysiąca odmian marihuany można trafić na wyjątkowe odmiany, które są dostępne wyłącznie w formie regularnych nasion. Czyste, fioletowe zioło należy właśnie do takich rzadkich i trudno dostępnych. Niektórzy growerzy mówią o tym, że klony naturalnych, żeńskich roślin mogą zostać pobrane cyklicznie bez szybkiej utraty na sile. Ponadto rośliny matki, które wywodzą się od regularnych nasion, są znane z tego, że przez dziesiątki lat sukcesywnie produkują klony. Niektórzy growerzy starej szkoły preferują jak najbardziej możliwą biologiczną uprawę.

Co to są Regularne Nasiona Konopi z Autofloweringiem?

Regularne nasiona marihuany z autofloweringiem pochodzą od męskiej i żeńskiej rośliny, z których minimum jedna posiada geny autofloweringowe. Hodowcy starej szkoły oraz ci kreatywni bardziej zainteresowani są właśnie takimi nasionami. Przy uprawie może chodzić albo o zebranie największego plonu albo o stworzenie własnej odmiany, co w ostateczności zależy od tego, do której grupy growerów należysz.

Co to są Feminizowane Nasiona Konopi z Autofloweringiem?

Feminizowane nasiona marihuany autofloweringowe to wschodząca gwiazda cannabis. Przez ostatnie 10 lat ruderalis był hybrydyzowany i udoskonalany, aby tworzyć wyśmienite super-automaty, które wypowiedzą wojnę fotoperiodycznym odmianom. Plony oraz moc zostały tak ekstremalnie zwiększone, że każdemu na samą myśl zbiera się ślinka w ustach. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że wszystkie te nasiona konopi są feminizowane i niezależne od fotoperiody, a ponadto mają one krótki cykl życia. Świetnie nadają się one do uprawy SOG albo do uprawy w małym pomieszczeniu. Silne, feminizowane nasiona autofloweringowe, jak na przykład Ak472 Auto od Akseeds oraz Auto Mazar od Dutch Passion, są gotowe ww 8-10 tygodni od zasiania aż do zbioru. Growerzy, którzy uprawiają outdoor na małej powierzchni i/albo mają do dyspozycji krótki sezon, mogą również zdecydować się na uprawę na balkonie albo tarasie.

Dlaczego Powinieneś Wybrać Nasiona Marihuany Feminizowane?

Większość hodowców preferuje nasiona konopi feminizowane, ponieważ są one w 100% rodzaju żeńskiego. Większość entuzjastów ganji hoduje tą roślinę ze względu na jej pąki pokryte kryształkami żywicy, tak zwanymi trychomami. Największym zmartwieniem hodowców są pyłki, które mogą dosłownie zabić kwiaty. Wraz z feminizowanym nasionami nie ma żadnego powodu do zmartwień przez męskie zapylenie. Ponadto nie musimy stale kontrolować płci naszych roślin podczas fazy kwitnienia.

Dlaczego Powinieneś Wybrać Nasiona Marihuany Regularne?

Wielu profesjonalnych producentów nasion konopi preferuje regularne nasiona z wielu powodów. Po pierwsze żeńskie rośliny, które pochodzą od regularnych nasion, lepiej nadają się do klonowania niż roślina matka. Niektórzy uważają, że jakość pąków z regularnych nasion jest o wiele lepsza, chociaż na ten temat istnieje wiele dyskusji. Po drugie, jeśli producenci nasion cannabis chcą stworzyć szczególne hybrydy albo silne krzyżówki odmian, to mogą użyć do zapylenia męską roślinę, zamiast feminizowany pyłek z produkcji nasion.

Różnice Pomiędzy Nasionami Feminizowanymi i Regularnymi Przy Uprawie Indoor oraz Outdoor

Przyjrzyj się różnicom pomiędzy feminizowanymi a regularnymi nasionami marihuany. Jeśli planujesz hodować najlepszą z najlepszych odmian, to ta wiedza jest niezbędna (oczywiście mówimy tutaj o uprawie w kraju w którym jest to legalne, w Polsce uprawa konopi indyjskich jest nielegalna). Zanim zajmiemy się różnicami pomiędzy feminizowanymi a regularnymi nasionami, powinniśmy poznać różnice pomiędzy płciami. Rośliny konopi mogą być albo męskie, żeńskie albo też występować jako obojnaki, czyli tak zwane hermafrodyty. Męskie rośliny w trakcie kwitnienia produkują owalne woreczki pyłkowe. Żeńskie rośliny produkują kielichy kwiatowe oraz słupki, aby łapać pyłki i wytwarzać nasiona. Jest to dosyć proste. Męski pyłek zapyla żeński kwiat, który produkuje nasiona konopi. Rośliny dwupłciowe produkują woreczki pyłkowe oraz kwiaty. Jeśli roślina cannabis rośnie w warunkach dla niej stresujących, to pojawia się jej naturalny instynkt przetrwania. W takich warunkach roślina nie widzi możliwości, aby zostać w niedługim czasie zapyloną, dlatego zaczyna ona reprodukować się sama ze sobą. Żeńska roślina zaczyna produkować woreczki pyłkowe do samozapłodnienia, aby przekazać dalej swoje geny. Męskie rośliny również mogą wytwarzać kielichy kwiatowe, chociaż jest to bardzo rzadkim zjawiskiem.

Nasiona marihuany zwykłe feminizowane w uprawie outdoor:

1. Wymagają ścisłego harmonogramu:
Zwykłe feminizowane nasiona orientują się według fotoperiody. Oznacza to, że okres czasu zarówno dla samego zasiania konopi jak i dla zbiorów jest ograniczony. Na półkuli północnej czas zasiania nasion marihuany ma miejsce pomiędzy marcem a czerwcem i zbiory wypadają miesiąc wrzesień albo październik.

2. Wielkość zwykłych feminizowanych roślin marihuany łatwiej można kontrolować:
Jeśli okres wzrostu jest zależny od czasu, w którym świeci słońce, to roślina cannabis rośnie latem, o ile żadne inne faktory nie zaburzają jej wzrostu (na przykład: wielkość doniczki czy atak szkodników). Im dłużej roślina poddawana jest fazie wzrostu, tym większa wyrośnie.

3. Swoją roślinę możesz formować poprzez przycinanie:
Ze względu na to, że faza wzrostu trwa kilka miesięcy, możesz skorygować jej kształt i uformować ją w dowolny sposób.

4. Większa produktywność:
Zwykłe feminizowane odmiany nasion konopi z reguły posiadają większą produktywność niż odmiany z autofloweringiem.

5. Lepsza jakość:
Pomimo, że jakość autofloweringowych odmian nasion marihuany znacznie się poprawiła, to pąki zwykłych feminizowanych odmian cannabis są po prostu na wyższym poziomie, jeśli chodzi o smak i ich gęstość.

Nasiona marihuany z autofloweringiem w uprawie outdoor:

1. Elastyczny czas sadzenia:
Ze względu na to, że kwitnienie nasion konopi z autofloweringiem nie jest zależne od fotoperiody, pomiędzy marcem a październikiem można kilkakrotnie zbierać plon i to w jednym miejscu przez jeden sezon.

2. Oszukać złodziei:
Plony w uprawie outdoor zazwyczaj odbywają się we wrześniu albo w październiku i to właśnie wtedy złodzieje udają się na poszukiwania ukrytych plantacji. Ze względu na to, że nasiona autofloweringowe można wysiewać, kiedy się chce, można zbierać z ich plony nawet już w czerwcu, lipcu albo sierpniu.

3. Programowane zbiory:
Cykl nasion z autofloweringiem jest zaprogramowany. Oznacza to, że aby się rozwijać, nie są one zdane na cykl światła, a czynią to samoistnie. Dlatego można wyliczyć, kiedy roślina marihuany będzie gotowa do zbioru. Zwykle mówimy o okresie pomiędzy 60 a 70 dni, zależy to od danej odmiany. W ten sposób możesz zaprogramować plony twoich nasion marihuany z autofloweringiem i zawsze będziesz wiedzieć, kiedy będziesz mógł je zebrać.

4. Naświetlanie:
Kolejną zaletą nasion z autofloweringiem jest to, że nie trzeba martwić się o czas naświetlania roślin. Jest to obojętne, czy roślina nocą będzie się znajdowała bezpośrednio pod lampami. Przy zwykłych nasionach byłoby to sporym problemem, ponieważ do zakwitnięcia te nasiona konopi muszą przez 12 godzin na dobę znajdować się w całkowitej ciemności.

5. Szybkość:
Cykle autofloweringowych nasion konopi są znacznie krótsze niż te nasion zwykłych. Te nasiona potrzebują tylko 60-70 dni, aby być gotowe do zbioru. Przez to roślina jest mniej podatna na atak szkodników, ponieważ jej cykl życia jest krótszy.

6. Dyskrecja:
Autofloweringowe nasiona są idealne dla growerów, którzy chcą być dyskretni. Zależnie od wielkości doniczki możemy decydować o rozmiarze rośliny (im większa jest doniczka, tym większa też wyrośnie roślina). Jest to więc idealna opcja dla tych, którzy chcą swoje rośliny uprawiać, na przykład, na balkonie.

7. Smak:
Z reguły nasiona autofloweringowe produkują więcej liści na topach niż nasiona zwykłe. Z tego powodu smak roślin z autofloweringiem jest nieco gorszy.

8. Przycinanie:
Przy roślinach z autofloweringiem nie zaleca się używania tej techniki, ponieważ roślina ma ona za mało czasu, aby się zregenerować. Przycinanie traci przez to swój sens.

9. Błędy początkujących:
Mimo, że nasiona autofloweringowe to dobry wybór dla osób początkujących, to istnieje tutaj jedna mała wada: jeden mały błąd może okazać się fatalny. Ze względu na to, że każdy z cykli tej rośliny jest krótki, roślina nie ma czasu na regenerację. Jeśli więc jesteś początkującym growerem i popełnisz jakiś błąd, ty samym uszkadzając swoją roślinę, to z pewnością będzie to miało skutek na ilość plonu.

Nasiona marihuany zwykłe feminizowane w uprawie indoor:

1. Programowalne i zmienne cykle:
Kwitnienie zwykłych feminizowanych roślin marihuany zależy od fotoperiody. W swojej fazie wzrostu, (kiedy roślina rośnie i jeszcze nie kwitnie), roślina cannabis powinna być poddawana naświetleniu przez 18 godzin na dobę. Tak długo, jak rośliny marihuany przez 18 godzin są naświetlane a przez 6 godzin są w ciemności, będą rosły jak zwariowane. Jednak w momencie, gdy zmienimy czas naświetlania na 1 godzin, a drugie 12 roślina będzie spędzała w ciemności, rozpocznie się faza kwitnienia. Jest to duża zaleta, jeśli chcemy użyć techniki jak SCROG, ponieważ wtedy możemy tak długo zwlekać z kwitnieniem, jak chcemy.

2. Możliwość otrzymania roślin matczynych:
Ze względu na to, że przy zwykłych feminizowanych roślinach konopi faza wzrostu jest zależna od naszego kaprysu, można sobie wybrać te rośliny, które najbardziej wyróżniają się swoją charakterystyką (szybki wzrost, plony, odporność, aromat) i w ten sposób otrzymać rośliny matki i później z ich sadzonek rozpocząć nową uprawę.

Nasiona marihuany z autofloweringiem w uprawie indoor:

1. Szybkość:
Zaletą nasion z autofloweringiem w przeciwieństwie do odmian nasion zwykłych jest to, że ich cykl życiowy jest o wiele krótszy. Dlatego też można cieszyć się plonami o wiele wcześniej.

2. Standardowy czas trwania:
Ze względu na to, że cykl nasion z autofloweringiem nie jest zależny od fotoperiody, już przez zbiorami wiadomo, ile jeszcze czasu pozostało do zebrania plonu.

3. Szkodniki:
Ten rodzaj roślin marihuany posiada krótszy cykl życiowy, dlatego też ryzyko inwazji szkodników, które atakują te rośliny bądź też możliwość ich rozprzestrzenienia się, jest o wiele mniejsze.

4. Gospodarność:
Dla uzyskania jak największych plonów z nasion marihuany autofloweringowych zaleca się zastosowanie tylko jednej fotoperiody z 18 godzinami światła i 6 godzinami ciemności. W prawdzie znacznie zwiększy to plon, ale będzie też miało odczuwalne skutki na nasz rachunek za prąd.

5. Przycinanie:
Przy uprawie indoor nie zaleca się przycinać roślin marihuany z autofloweringiem, ponieważ ze względu na szybkie cykle nie ma to żadnego sensu.

W naszym sklepie można znaleźć głównie żeńskie nasiona marihuany, czyli te feminizowane. Zdecydowana większość producentów produkuje tylko ten rodzaj nasion konopi. Oferujemy również regularne nasiona, ale ilość odmian tego rodzaju jest bardzo mała.

Oceń
[Głosów: 7 Ocena: 5]
Twoja ocena została już dodana