Opublikowano

Owocowa Fat Banana od Royal Queen Seeds

nasiona marihuany owocowej odmiany konopi fat banana

Fat Banana od Royal Queen ma swoje korzenie w krzyżówce OG Kush i Banana. Jest to wyjątkowa odmiana, która zaskoczy każdego miłośnika cannabis. Oprócz wyjątkowego smaku, ma także niszczycielską moc, ponieważ roślina ta osiąga czasami ponad 25% THC.

W tej recenzji przyjrzymy się dwóm rodzajom Fat Banana – pełno sezonowej oraz automatycznie kwitnącej.

Fat Banana od Royal Queen Seeds – Wersja Pełno Sezonowa

Fat Banana od Royal Queen Seeds jest konsekwencją skrzyżowania odmiany Banana ze światowej sławy OG Kush. Rezultatem jest hybryda, zdolna do dojrzewania w zaledwie 56-70 dni w warunkach wewnętrznych. Roślina ma średnią wysokość – osiąga około 80-200 cm. W uprawie indoor możliwe są plony rzędu 350-400 g/m2. Fantastyczny wachlarz terpenów, które wykazuje, sprawia, że ta odmiana konopi jest bardzo aromatyczna – charakteryzuje się owocowymi, cytrusowymi, pikantnymi i drzewnymi smakami. Inną cechą charakterystyczna jest wysoki poziom kannabinoidów – ma 25% THC.

Rodzaj i Genetyka
Jak wspomnieliśmy, pełno sezonowa Fat Banana od Royal Queen Seeds jest wynikiem wyjątkowej mieszanki – fantastycznego Banana oraz legendarnego OG Kush, szczepu, któremu artyści dedykują nawet piosenki. Z tego połączenia powstała hybryda z przewagą indica, z wysokim poziomem THC, maksymalnym smakiem, dobrymi plonami i wysokim procentem THC. Roślina rozwija według typowej morfologii indica – ma długie dolne gałęzie i dużo grubych pąków na końcach gałęzi.

Wzrost
Pełno sezonowa wersja Fat Banana od Royal Queen Seeds dobrze radzi sobie we wszystkich środowiskach uprawy, chociaż to w uprawie plenerowej rozwija swój pełny potencjał wysokości. W uprawie indoor odmiana ta może osiągnąć 80-140 cm. W uprawie outdoor 170-200 cm. Jest łatwa w uprawie i produkuje niezwykłą ilość pachnącej żywicy o wysokiej mocy. Polecana jest zarówno doświadczonym i średnio zaawansowanym hodowcom.

Aromat i Smak
Zapach Fat Banana jest jednym z jej najmocniejszych stron. Profil terpenowy rośliny nadaje jej wyjątkowy zapach, z owocowymi nutami, a także nutami dymu drzewnego. Dym jest najwyższej jakości, z silnymi słodkimi, świeżymi i pikantnymi nutami. W aromacie wyczuwalne są także cytrusy.

Efekt
Przy zawartości THC na poziomie 25%, efekty działania wersji pełno sezonowej odmiany Fat Banana są zauważalne po krótkim czasie – jest ona bardzo mocna! Poczujesz silne efekty psychicznego i fizycznego upalenia. Jest to odmiana, która budzi uczucie euforii i szczęścia, z potężnym hajem przypominającym rollercoaster.

Fat Banana Auto od Royal Queen Seeds – Wersja Automatycznie Kwitnąca

Fat Banana Auto od Royal Queen Seeds to ewolucja oryginalnej pełno sezonowej Fat Banana (Banana x OG Kush) z dodatkiem Cookies Auto, aby roślina nie była zależna od cyklów światła, aby rosłą szybciej i co najważniejsze automatycznie – dzięki czemu hodowca nie musi ustawiać dedykowanego światła, co sprawia, że jest ona bardziej odpowiednia dla szerszego grona odbiorców. Rezultatem jest hybryda z dominacją indica, zdolna do zakwitnięcia w zaledwie 63-70 dni. Charakteryzuje się średnim wzrostem – osiąga koło 70-120 cm wysokości. W uprawie indoor możliwe jest osiągnięcie plonów na poziomie 375-450 g/m2. Fantastyczna gama terpenów zachowanych z oryginalnej Fat Banana sprawia, że ten rodzaj ma również wyjątkowo owocowy smak. Zawartość procentowa THC wynosi 22%.

Wzrost
Fat Banana Auto od Royal Queen Seeds dobrze radzi sobie we wszystkich rodzajach upraw, chociaż to w uprawie outdoor rozwija swój pełen potencjał wysokościowy. W uprawie indoor odmiana osiąga 70-100 cm, a w uprawie outdoor może osiągnąć 80-120 cm. Roślina daje dużo plonów o najwyższej jakości kwiatach i zaskakująco intensywnym smaku. Jest polecana zarówno doświadczonym, jak i początkującym hodowcom, ze względu na łatwość w uprawie.

Aromat i Smak
Niezmiennie, zapach, aromat i smak Fat Banana Auto jest największą zaletą rośliny. Profil terpenowy, zachowany z oryginalnej wersji, nadaje jej wyjątkowy zapach z owocowymi tonami i nutami dymnego drewna.

Efekt
Wersja automatycznie kwitnąca Fat Banana od Royal Queen Seeds zawiera 22% THC. Chociaż mieści się to w średnim stężeniu oferowanym przez obecne odmiany, może być zbyt mocna dla początkujących hodowców lub osób o niskiej tolerancji na psychoaktywny kannabinoid.

Po zapaleniu Auto Fat banana poczujesz przyjemny haj w ciągu kilku sekund. Poczujesz spokój i wyciszenie przepływające przez ciało, a także błogie poczucie zrelaksowania, które stanie się coraz intensywniejsze w miarę upływu czasu. Po spożyciu znikają bóle ciała, a dobry nastrój utrzymuje się przez wiele godzin. Możliwe jest, że w końcowej fazie haju rozbudzi się apetyt, dlatego warto mieć pod ręką ulubione jedzenie. Z wszystkich wymienionych powodów, odmiana ta lepiej nadaje się na wieczorne sesje, ponieważ zbytnie zrelaksowanie utrudnia funkcjonowanie w ciągu dnia.

Oceń
[Głosów: 10 Ocena: 5]