Opublikowano

Nasiona Marihuany, Konopi Legendarnej Odmiany White Widow

nasiona odmiany konopi white widow, klasyczna biała wdowa

Wśród fundamentalnych odmian konopi, które były uprawiane w latach osiemdziesiątych, tylko kilka jest tak słynnych jak White Widow, znana z tego, że aż ocieka żywicą i ma wręcz obmrożone trychomami pąki oraz wywołuje długo utrzymujący się high. Odmiana ta była już popularna, jak w 1995 roku wygrała High Times Cannabis Cup. W tamtych czasach wygrana Cannabis Cup oznaczała ogromny wzrost popularności odmiany, a co za tym idzie wzrost sprzedaży jej nasion konopi.

Był taki czas, kiedy większość hal produkcyjnych nasion marihuany było wypełnione właśnie roślinami White Widow. To samo było ze sprzedażą samej marihuany w holenderskich coffeeshopach, White Widow była wszędzie na pierwszym miejscu i każdy ją kupował. Jak przy każdej odmianie, tak przy White Widow istnieje wiele sprzeczności i konfliktów na temat jej pochodzenia. Wiele gwiazd branży cannabisowej oraz seedbanki przypisują sobie stworzenie pierwszej White Widow albo przynajmniej bycie pierwszymi, którzy ją wypromowali na rynku. Jednak najbardziej wiarygodną i pewną wydaje się być historia o holenderskim hodowcy Ingemar De Sjamaanie, który w latach osiemdziesiątych stworzył White Widow. Ingemar mówi, że musiał w to zainwestować prawie całą dekadę pracy, zanim stworzył przodków White Widow i potem w 1978 roku ją samą. White Widow jest zawsze opisywana jako odmiana, która powstała z krzyżówki Brazilian Sativa oraz Południowo Indyjskiej indici. Jednak jeśli przyjrzymy się temu dokładniej, to zauważymy, że Brazylia nie jest specjalnie znana ze swojego narodowego, mocnego cannabisu, tak samo jak Południowe Indie, a szczególnie południowa prowincja Kerala, skąd niby ma pochodzić White Widows Indica. Wszystkie słynne indyjskie odmiany marihuany są zadomowione na północy Indii i są częścią tamtejszej starej tradycji cannabisowej, według której haszysz jest tarty ręcznie z pochodzących z pospolitych ras roślin cannabis, rosnących w górach. Brazylijscy znawcy konopi powiedzą, że kilka odmian, które udało się wyhodować w Brazylii, są równikowymi dativami, które pochodzą z Kolumbii, Panamy, Jamajki oraz Meksyku. Ktokolwiek by jej nie stworzył albo skądkolwiek by nie pochodziła, od połowy lat dziewięćdziesiątych aż po dzień dzisiejszy jest ona dostępna jak ustabilizowana lina nasion konopi pod nazwą White Widow.

Charakterystyka Odmiany Konopi White Widow

White Widow jest porównywalnie łatwą hybrydą która jest znana z tego, że:

1. Jej pąki są koloru białego, ponieważ są one pokryte grubą, przypominającą mróz warstwą kryształów żywicy, która odróżnia się na tle ciemnozielonych liści.

2. Odmiana ta to hybryda z dominacją indici i typowym dla niej krótkim wzrostem, fenotypy z dominacją indici są po 6 do 8 tygodniach kwitnienia.

3. Odmiana ta produkuje terpenoidy, które dodają jej odporności na pleśń, co jest pożyteczne przy tak grubych i obklejonych żywicą pąkach.

4. Autentyczne fenotypy mają tendencję do pieprzowego, cytrynowego oraz żywicznego zapachu oraz smaku.

5. Wywołuje ona przenikliwy, pnący się i długo utrzymujący high.

Jednym z powodów, dlaczego w latach dziewięćdziesiątych i na początku lat 2000 wielu growerów hodowało właśnie White Widow jest to, że te rośliny wyróżniają się szybkim i silny wzrostem z niskim profilem i gęstymi rozgałęzieniami, nawet jeśli się nie przycina topów. Ponadto szybko kwitnie i dojrzewa. Jest to łatwa w uprawie odmiana nasion marihuany, jeśli nie mamy zbyt dużo czasu na przycinanie, trymowanie, podpinanie i jej obserwowanie. Rośnie ona mniej więcej sama z siebie. Jej typową właściwością jest jej wrodzona witalność – zdolność do dobrego rozwijania się, szybkiego wzrostu i wczesnego wytwarzania pąków. White Widow inaczej Biała Wdowa nie jest odmianą dającą najbardziej obfite plony, ale wedle jej małej wielkości i krótkiego czasu pomiędzy wykiełkowaniem a zbiorem jest ona całkiem dobrym wynagrodzeniem za poświęcony jej czas, energię i pieniądze. Szczególnie jeśli chodzi o growroomy z limitowaną wysokością albo o uprawę SCROG czy SOG (sea of green). High wywoływany przez White Widow łączy ze sobą znieczulające, łagodzące ból i ogrzewające efekty z energetycznym, ale nie paranoidalnym highem w głowie. Dla osób spożywających ją pierwszy raz może okazać się ona za silna. Jednak jej działanie przychodzi bardzo powoli, należy więc uważać, aby nie spożyć za dużo na raz, ale po pierwszym zaciągnięciu odczekać około 15 minut.

Autentyczne Nasiona Marihuany White Widow

Rośliny White Widow są łatwe w uprawie, jednak z powodu wielu podróbek krążących na rynku cannabisowym ciężko jest zdobyć prawdziwe nasiona konopi White Widow. Wielu growerów padło już ofiarą oszustów i dostało nasiona bardzo złej jakości.

Istnieje kilka sposobów, jak rozpoznać takie nasiona marihuany:

1. White Widow nie jest dostatecznie biała, nie posiada wystarczającą ilość trychomów.

2. Odmiany White Widow, które nie są dominującą indicą – oznacza to, że nie kwitły wystarczająco krótko, a jeśli fenotypy White Widow kwitną przez 9-11 tygodni, to nie są to oryginalne White Widow.

3. Rośliny White Widow, które wręcz przyciągają mączniaka i pleśń, zamiast być na nie odporne.

4. Dużo kryształków żywicy, ale słaby high.

5. Za dużo cielesnego highu, brak highu odczuwalnego w głowie, a ponadto brak terpenoidów, co prowadzi do tępego smaku oraz zapachu.

6. Hermafrodyty i/albo męskie rośliny z nasion konopi, które były sprzedane jako feminizowana White Widow.

Wielu growerów, jeśli chodzi o prawdziwą genetykę White Widow, chwali sobie producenta nasion Dutch Passion. Ze względu na swoją popularność White Widow została skrzyżowana z innymi odmianami. Dobra krzyżówka White Widow, którą warto hodować, jest White Russian. White Russian powstała z krzyżówki silnej AK-47 z oryginalną White Widow. Dzięki AK-47 White Russian ma więcej z genetyki sativy. White Russian kwitnie nieco dłużej – 8 do 9 tygodni. W latach dziewięćdziesiątych White Widow była gwiazdą rocka wśród wszystkich odmian marihuany, tak samo jak Blue Dream, Girl Scout Cookies czy OG Kush dzisiaj. Każdy ją uprawiał, każdy ją chciał mieć i każdy o niej mówił. Popularność White Widow zmalała, ponieważ zastąpiły ją bardziej złożone hybrydy. Mimo to każdy jest z niej zadowolony, jeśli przynajmniej raz ją uprawiał.

W naszym sklepie z nasionami marihuany dostaniesz różne odmiany i hybrydy White Widow od różnych producentów nasion konopi.

Oceń
[Głosów: 4 Ocena: 5]