Opublikowano

Utwardzanie Pąków Marihuany w Wodzie

utwardzanie marihuany metodą w wodzie

Odpowiednie utwardzenie pąków marihuany może zadecydować o końcowym efektu podczas ich palenia. Klasycznie marihuanę utwardza się w szklanym naczyniu.

Istnieje jednak inna metoda utwardzania: utwardzanie wodą. Ta metoda jest szybsza i czystsza niż typowe utwardzanie powietrzem w słoikach lub torebkach, chociaż niesie ze sobą pewne szczególne skutki uboczne.

W tak zwanym utwardzaniu wodnym nie polega się na rozkładzie nagromadzonych soli i cukru na roślinie, ale rozpuszcza się je w wodzie. Idea polega na tym, że niepożądane ciała stałe w kwiatach rozpuszczają się w wodzie, podczas gdy przecież kannabinoidy i gruczoły żywiczne są nierozpuszczalne w wodzie.

W tej metodzie można stosować filtrowaną wodę z kranu, ale zaleca się stosowanie wody odwróconej osmozy, ponieważ przyspiesza ona proces osmozy, który reguluje rozpuszczanie. Osmoza jest procesem równomiernego rozprowadzania substancji rozpuszczalnych w roztworze przez półprzepuszczalną membranę (w tym przypadku powierzchnię liści). Wszystko, co musisz zrobić, to zanurzyć swoją marihuanę w takiej wodzie na około 5 dni i pozwolić, aby wydobyła ona wszystkie niepożądane substancje z marihuany przez osmozę.

Efektem końcowym jest nieco brzydsza z wyglądu marihuana, która jednak będzie miała bardzo wyjątkową moc i będzie się paliła niezwykle gładko. Jeśli chodzi o ten brzydki wygląd marihuany, to woda odwróconej osmozy powoduje zmianę koloru i to, że taka marihuana prawie nie będzie miała zapachu ani smaku, ponieważ substancje odpowiedzialne za aromaty również się w niej rozpuszczają. Dla niektórych może to być ważnym kryterium, ponieważ właściwości organoleptyczne marihuany odgrywają dużą rolę w jej wartości rynkowej i przyjemności z palenia.

Ponieważ jednak taka marihuana prawie w ogóle nie pachnie, można ją palić w miejscach publicznie bez zdemaskowania. Ponadto dym tak utwardzonej marihuany jest o wiele łagodniejszy i zdrowszy, a siła działania na gram jest wyższa, ponieważ tak utwardzona marihuana nie zawiera też wielu niepożądanych substancji stałych.

Jak Utwardzić Pąki Marihuany w Wodzie?

Teraz opiszemy najprostszą metodę utwardzania trawy wodą odwróconej osmozy. W przypadku późniejszego suszenia potrzebujesz dodatkowych 5-8 dni aby otrzymać gotowy produkt. Oznacza to, że takie suszenie marihuany jest znacznie szybsze niż tradycyjne utwardzanie powietrzem, które zajmuje około 20-30 dni.

Co Jest Potrzebne Do Utwardzenia Pąków Marihuany w Wodzie?

  • Oczywiście świeżo zebrane pąki marihuany.
  • Świeża, filtrowana woda, najlepiej odwróconej osmozy.
  • Pojemniki, najlepiej szklane.

Krok Po Kroku Utwardzania Pąków Marihuany w Wodzie

Ścięte z rośliny pąki marihuany należy zanurzyć w naczyniach wypełnionych wodą odwróconej osmozy w taki sposób, aby całkowicie były zanurzone, po czym zamykamy pojemniki. Aby uzyskać najlepszy wynik osmozy, temperatura wody powinna wynosić 18-24°C. Wodę należy zmieniać raz dziennie, ponieważ podczas procesu osmozy do wody uwalniane są sole i cukry, które są zawarte w marihuanie i które przy tradycyjnym utwardzaniu wyparowywałyby powoli z pąków.

Aby zapewnić najwyższe możliwe ciśnienie osmotyczne, marihuana musi mieć stale dostęp do świeżej wody. Tylko w ten sposób wypłuczą się z niej sole i cukry oraz, dodatkowo, szkodliwe ciała stałe i ewentualnie drobne owady. Aby uzyskać najlepsze wyniki, wodę należy wymieniać kilka razy dziennie. Po 3-7 dniach woda będzie stawać się coraz czystsza i w momencie, gdy osiągniemy całkowitą czystość wody, będzie to znak, że pąki zostały pomyślnie utwardzone. Teraz należy je rozwiesić do wyschnięcia na około tydzień i gotowe.

Co ciekawe, utwardzoną wodą marihuanę można bardzo szybko wysuszyć bez ryzyka powstania typowych skutków ubocznych, takich jak drapiący w gardle dym czy ból głowy.

Sucha masa produktu końcowego będzie nieco mniejsza niż w przypadku innych metod utwardzania, ponieważ w ten sposób ekstrahuje się z pąków więcej substancji. Ponadto za pomocą tej metody utwardzania można uratować pąki, które zostały zaatakowane przez grzyby i pleśń, gdyż woda odwróconej osmozy całkowicie oczyści marihuanę. Ponadto w ten sam sposób można uratować marihuanę, która została wcześniej nieodpowiednio wysuszona, wypłukana lub utwardzona.

Utwardzanie marihuany wodą jest kolejną metodą, która wydaje się być sprzeczna ze zdrowym rozsądkiem, ale daje wspaniałe rezultaty. Zalecamy więc wypróbowanie tego sposobu, ponieważ uprawa konopi jest procesem twórczym i przy każdej hodowli można spróbować czegoś nowego, czasami ponieść porażkę, ale i też wiele się nauczyć.

Przeczytaj również powiązany artykuł: Suszenie i Utwardzanie, Curing Pąków Rośliny Konopi.

Oceń
[Głosów: 11 Ocena: 5]