Jak Zmusić Rośliny Konopi Indyjskich, Marihuany na Outdoor Do Kwitnięcia

Z różnych powodów, technika wymuszania fazy kwitnienia może być przydatna dla hodowców konopi, którzy mieszkają w chłodnych lub ciepłych obszarach miejskich. Doprowadzenie rośliny do kwitnienia może oznaczać różnicę między udanymi a nieudanymi zbiorami. Prowadzi to również zazwyczaj do zwiększenia plonów. Mówimy tutaj oczywiście o uprawie konopi indyjskich w kraju w którym jest to legalne.

uprawa, hodowla, outdoor, na dworze, zmusić, kwitnięcia, kwitnienia

Z wyjątkiem odmian automatycznie kwitnących, rośliny konopi indyjskich nie rozpoczną kwitnienia przed sierpniem/wrześniem, ponieważ właśnie w tym czasie czas trwania światła słonecznego naturalnie się zmniejsza. W chłodniejszym klimacie w regionach Europy Środkowej i Północnej, średnia pogoda w okresie od końca września do połowy października szybko staje się chłodna i wilgotna.

Z wyjątkiem kilku śródziemnomorskich regionów przybrzeżnych, jesienne temperatury i wilgotność w większości części Europy mogą mieć poważny wpływ na jakość i ilość większości szczepów konopi. W najgorszym przypadku, długo oczekiwane kwiaty mogą się całkowicie zepsuć. Z tego powodu sprytni hodowcy w wielu regionach świata zmuszają swoje rośliny do kwitnienia już w połowie czerwca lub na początku lipca.

Jak Uzyskać Dobre Zbiory w Chłodnym Klimacie

Kluczem do bogatych zbiorów w chłodnym klimacie jest zapewnienie roślinom kwitnienia na tyle wcześnie, aby mogły zakończyć swój życiowy cykl przed zimą. Poza temperaturami, w bardziej północnych regionach światło słoneczne staje się słabsze, a ograniczony czas naświetlenia pod koniec jesieni wpływa na zbiory.

Aby roślina mogła rozpocząć naturalną fazę kwitnienia, hodowca musi sztucznie i przedwcześnie zredukować liczbę godzin światła dziennego. Hormony rośliny zaczną reagować na krótkie dni, w wyniku czego rośliny przestaną rosnąć i rozpoczną oczekiwaną fazę kwitnienia, tak że dojrzeją one zanim zimna jesień zapuka do drzwi.

Przymusowe kwitnienie nie tylko chroni przed zimnem, ale także zmniejsza lub psuje ewentualne dobre zbiory. W chłodnym klimacie różnica temperatur i intensywności światła między późnym latem, kiedy rośliny konopi zaczynają kwitnąć naturalnie, a wczesnym latem jest bardzo znacząca. Oczekiwana faza kwitnienia pozwala na dłuższe dojrzewanie kwiatów w cieplejszym słońcu, dzięki czemu kwiaty są większe, gęstsze i bardziej kleiste.

Wraz z techniką wymuszonego kwitnienia, dobrą praktyką jest sadzenie sadzonek w pomieszczeniach w różnych warunkach klimatycznych i staje się obowiązkowe w regionach o niskich temperaturach na wiosnę. Hodowca może rozpocząć uprawę roślin w lutym lub w marcu, w zależności od lokalnego klimatu i taktycznie zmusić kwitnienie do zbiorów w czerwcu.

Ciągły Plon w Łagodnych Klimatach

Wymuszone kwitnienie może być również przydatne w uzyskaniu nawet kilku cyklów zbiorów w ciągu roku w łagodniejszym klimacie, przy czym można uzyskać dwa lub więcej zbiorów w ciągu roku tylko przez usunięcie światła słonecznego. Pierwsze roczne zbiory następują w czerwcu z nasion, które zostały zasadzone w lutym lub marcu.

Następne zbiory odbywają się od późnego lata do jesieni, poprzez wymuszanie kwitnienia co 7-10 dni. W niektórych umiarkowanych regionach śródziemnomorskich klimat pozwala na dwa lub trzy zbiory w roku, choć być może z nieco mniejszymi roślinami.

Jak Stworzyć System Sztucznego Odcięcia Światła na Dworze

System wymuszonej fazy kwitnienia wymaga osłony z materiału, który nie będzie przepuszczał światła. Trudność polega na umożliwieniu maksymalnej możliwej cyrkulacji świeżego powietrza na obszarze uprawy i poza nim. Kilka roślin można pokryć dowolnym rodzajem materiału nieprzepuszczającego świata i oddychającego, który jest przymocowany do lekkiej drewnianej ramy. Ten „kaptur” musi być umieszczony nad roślinami o tej samej porze każdego wieczoru, aby zapewnić, że rośliny nie będą otrzymywały więcej niż 12 godzin światła w danym dniu kwitnienia.

Kartonowe pudła, zasłony zaciemniające, których używają fotografowie lub namioty kempingowe to dobre materiały do budowy systemu wymuszonego kwitnienia. Dobrze zaprojektowana pokrywa do zaciemnienia może być również zawieszona na linach lub rolkach, aby ułatwić nieco rutynę zaciemnienia. Jest to szczególnie przydatne w przypadku średnich i dużych plantacji, gdzie systemy zaciemnienia mogą zostać również zautomatyzowane.

Aby zapewnić 12-godzinny cykl oświetlenia, te same wiaty i zasłony zaciemniające mogą być stosowane w przypadku instalacji wewnątrz, na balkonie, na zewnątrz lub w szklarni. W wielu przypadkach, hodowcy outdoor wolą uprawiać w doniczkach, które można łatwo przenieść w zaciemnione miejsce. Jedna, duża osłona lub szopa, w której mieści się cała uprawa, jest prawdopodobnie bardziej komfortowa niż wiele mniejszych.

Pokrycie roślin zmniejsza cyrkulację powietrza wokół nich, a każda pokrywa z czarnego materiału zapewnia wysoką temperaturę w ciągu dnia, gdy tylko uderzą w nią promienie słoneczne. Pojedyncza, duża pokrywa umożliwia lepszą cyrkulację powietrza, a także znacznie ułatwia montaż wentylatorów, wyciągów lub osuszaczy. Dobra cyrkulacja powietrza jest niezbędna o każdej porze roku i sezonie wegetacyjnym, a w niektórych przypadkach użycie wentylatorów w nocy jest koniecznością, aby rozpocząć kwitnienie. W każdym razie, materiał do zaciemnienia powinien przepuszczać tyle powietrza, ile to tylko możliwe.

Wykorzystanie Naturalnego Światła

Hodowca musi uważać, aby nie zmienić wymuszonego okresu naświetlania, nawet na kilka dni, ponieważ może to spowodować podrażnienie roślin, a następnie powrót do fazy wzrostu lub przekształcenie się w hermafrodyty jako własna ochrona przed stresem środowiskowym.

Z tego samego powodu uprawy na balkonach, które są wystawione na możliwe światło w nocy powinny być zakryte, ponieważ brak całkowitej ciemności spowodowany przez uliczne latarnie może uniemożliwić lub zmienić kwitnienie. Poza tym, kolejnym dobrym momentem na przykrycie roślin jest sytuacja, gdy potrzebują one ochrony przed gradobiciem lub niespodziewanym zimnem, deszczem lub wiatrem.

Nawet jeśli naturalny zmierzch zaczyna się o godzinie 05:00 rano, nie zawsze wskazane jest tak wczesne rozpoczęcie 12-godzinnego okresu wymuszonego światła. W cieplejszych regionach lepiej nie odkrywać roślin ponownie o zmierzchu, ponieważ odkrycie ich ponownie o 17:00 utrzyma dobre, ciepłe światło słoneczne z dala od nich późnym popołudniem, a także będzie narażone na wysokie temperatury, gdy promienie słoneczne uderzą w ciemną zasłonę. Może okazać się konieczne dostosowanie czasu pokrycia do lokalnego klimatu, gdy tylko zmiana pory roku stanie się zauważalna.