Opublikowano

Twaxing – Czym Jest i Jak się Go Stosuje?

Twaxing, Twaxuje, Kief, Shatter, Dabbing, Metoda, Stosowanie

Wraz z gwałtownym rozpowszechnieniem sieci mediów społecznościowych, rozpowszechniają się również nowe trendy w dziedzinie marihuany. Jeśli nieco śledzisz nowinki, to być może napotkałeś już na słowo „twaxing” i widziałeś kilka niesamowitych zdjęć ciekawie wyglądających, jonitowych kreacji.

Wraz ze światowym rozwojem rynku marihuany, zwiększają się także możliwości i sposoby konsumpcji marihuany. Ze względu na wiele produktów, narzędzi i zastosowań związanych z konopiami indyjskimi, istnieje dziś wiele terminów, które jeszcze 20 lat temu dla zwykłego konsumenta nie znaczyłyby zbyt wiele.

Twaxing jest właśnie jednym z nich. Jest to całkiem nowy trend marihuanowy, który tutaj nieco omówimy. Twaxować można na różne sposoby, używając jointa, a nawet bonga. Tutaj do palonej mieszanki lub czystego zioła dodaje się koncentrat lub wyciąg z konopi, aby wzmocnić lub zmienić efekt jej działania.

Twaxing to sztuka łączenia koncentratów konopi indyjskich z marihuaną przed spożyciem – czy to wewnątrz jointa, czy na zewnątrz, czy też na jego wierzchołku. Nie jest to jednak nowa technika kulturowa, ponieważ ludzie od wieków wkładają hasz i inne koncentraty do swoich jointów – zwłaszcza w takich miejscach jak Holandia. Jednakże, nigdy nie było to coś, co widniało pod swoja własną nazwą. Nowy termin, jakim jest właśnie „twaxing” powoli, ale pewnym krokiem rozprzestrzenia się wśród społeczności marihuany. Wielu zwolenników twierdzi, że jak raz zatwaxujesz, to już nigdy sięgniesz po zwykłego jointa.

Czym Się Twaxuje?

W rzeczywistości można używać dowolnej formy konopi indyjskich, które, tak jak w zwykłym przypadku, mogą być używane do palenia. Czy to wosk, shatter (czyli mocny ekstrakt, który pozyskuje się butanem), kief (czyli trychomy i najdrobniejsze cząstki rośliny) lub oleje. Wszystko jest odpowienie, ale shatter i kief są najbardziej powszechne i popularne w kontekście nowego trendu, szczególnie w USA, przy czym kief jest najłatwiejszy do pozyskania jako koncentrat konopi indyjskich.

Jak Się Twaxuje?

Ze względu na to, że twaxować można zarówno z płynnymi, jak i stałymi komponentami, to pozwala to na rozwinięcie kreatywności w wyborze tego, co i jak twaxować. Jeśli kiedykolwiek już skrobałeś kief z dna swojego grindera, aby spalić go w swoim bongu, to w zasadzie już twaxowałeś. Oczywiście, można twaxować czysto funkcjonalnie, po prostu mieszając wybrany koncentrat z trawką, a następnie spożywając w fajce, joincie lub bongu.

Obtaczanie nawilżonego jointa w kiefie wydaje się bardzo prostą metodą, jednak efekt jest niesamowity. Trochę trudniej jest owinąć wokół jointa rozrolowaną, cienką nitkę shattera. Za pomocą takich formowanych niteczek można na koniuszku jointa uformować coś w stylu pajęczyny.

Jeśli do twaxowania powierzchni jointa używamy płynnego ekstraktu, to zazwyczaj jest on lepki i idealnie nadaje się do posypania kiefem. W ten sposób powstają istne dzieła sztuki, nie tylko dzięki wyglądzie, ale i działaniu. Wiele można też zdziałać z bluntami, a ich rozmiar i kształt sprawia, że są one jeszcze bardziej odpowiednie do twaxowania.

Dlaczego Warto Twaxować?

Oprócz samej ciekawości, na czym polega twaxowanie, istnieje jeszcze jedna, najważniejsza korzyść: mocniejszy haj. Już same koncentraty dostarczają o wiele bardziej intensywnego highu, i, np. shatter czy wosk mogą mieć stężenie THC dochodzące do nawet 80%.

Koncentraty są świetne, ale zazwyczaj są spożywane przy użyciu waporyzatora czy też specjalnego dabbing riga. Jeśli jednak jesteś fanem jointów, to oczywiście istnieją inne rozwiązania.

Łącząc koncentraty z jointem, można ich używać, i jednocześnie delektować się czystym, zwyczajnym paleniem, które wielu miłośników marihuany tak bardzo lubi i sobie ceni. Ponadto wiele osób używa obecnie koncentratów jako sposobu wyrażania swojej kreatywności i używa shattery do tworzenia niezwykłych i wspaniałych kreacji. Niezależnie z jakiego powodu, wygląda na to, że twaxing jest trendem, który pozostanie z nami na długo.

Zachowaj Ostrożność

Takie twaxingowe kreacje są piękne dla oka, ale mniej doświadczony użytkownik powinien być nieco bardziej ostrożny, ponieważ koncentraty silnych odmian marihuany mają naprawdę potężną moc, a niektóre mogą zawierać nawet do 80 procent THC. Jeśli nie masz doświadczenia w konsumpcji, pozostań na razie przy joincie obtoczonym w kiefie.

Twaxing Na Wierzchołku Jointa

Tutaj chodzi głównie o to, że dany koncentrat umieszczamy na końcu jointa, gdzie będzie on podpalany. Są na to dwa sposoby.

Twaxing z Użyciem Kiefu

Najprostszym sposobem na spożycie koncentratów z marihuany w joincie jest dodanie przed paleniem kiefu na sam koniuszek jointa. Kief to luźny proszek składający się z trychomów, które tworzą się głównie na pąkach rośliny marihuany. Jeśli używasz grindera do rozdrabniania zioła, to jest to proszek, który znajduje się w dolnej komorze młynka. Po prostu posypujesz nim koniuszek jointa i zapalasz.

Twaxing z Shatterem

Druga metoda polega na zastosowaniu shattera. Ten proces jest nieco bardziej skomplikowany. Potrzebujesz niewiarygodnie stabilnego shattera, ale delikatnie podgrzewając go, możesz nadać mu konsystencję nadającą się do formowania.

Teraz czas na istny kunszt. Gdy twój shatter łatwo daje się forować, twoja wyobraźnia nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o wygląd jointa. Często shatter używa się do stworzenia pajęczyny, którą następnie umieszcza się na końcu jointa, co nadaje mu niezwykłego wyglądu i charakteru.

Twaxing w Joincie

Ta metoda, jeśli chodzi o trudność, jest określana jako średnia. Najprostszym sposobem jest umieszczenie ruloników shattera lub innych koncentratów w środku jointa.

Zrób to, zanim skończysz dodawać pokruszoną marihuanę tak, aby koncentrat był dokładnie w środku jointa. Następnie, podczas palenia, będziesz odczuwał działanie zarówno samego zioła, jak i użytego koncentratu. Możesz też użyć haszyszu, kiefu lub innego koncentratu zamiast shattera. Metoda ta ma pewne zalety i wady.

Jointy z koncentratami są silniejsze i spalają się wolniej, więc można się nimi dłużej cieszyć. Jeśli jednak użyjesz za dużo kiefu, joint nie będzie się prawidłowo spalał, co może się również zdarzyć w przypadku użycia shattera. Jeśli koncentrat nie będzie znajdował się dokładnie na środku i będzie dotykać do bibułki, to joint nie będzie się równomiernie palić – zwykle będzie się palić tylko z jednej strony. Zawsze możesz jednak dobrowolnie eksperymentować.

Twaxing Na Powierzchni Jointa

Jest to najbardziej artystyczne i kreatywne podejście do twaxingu. Metoda ta polega niemalże na tym samym jak przy użyciu shattera na końcu jointa. Po podgrzaniu shattera, gdy stanie się już miękki, możesz go w dobrowolny sposób obwinąć wokół swojego jointa, tworząc niezwykłe wzory typu spirala czy paski. Można nawet tworzyć litery lub bardziej skomplikowane wzory. Jedynym ograniczeniem jest tutaj tylko Twoja wyobraźnia.

Trzeba jednak w tym miejscu wspomnieć, że chociaż tak ozdobiony joint może dobrze wyglądać, to nie zawsze zapewnia najlepsze doznania związane z paleniem ze względu na nierównomierne spalanie, o czym należy pamiętać. Aby łatwiej było formować shatter, warto jest użyć dabbera.

Oprócz tego możesz też użyć mieszankę shattera lub kiefu. Należy postępować zgodnie z powyższymi wskazówkami, z tym wyjątkiem, że po nałożeniu cienkiej warstwy shattera na zewnętrzną stronę jointa następnie należy obtoczyć go w kiefie. Kief przykleja się do shattera i daje efekt podwójnego kopnięcia.

Oceń
[Głosów: 19 Ocena: 5]