Najlepsze Miejsca do Uprawy, Sadzenia Konopi na Outdoor

Ktoś, kto ma duże zapotrzebowanie konsumenckie na marihuanę, tak na dobrą sprawę potrzebuje rocznych zbiorów od pięciu do siedmiu dużych żeńskich roślin konopi. Oczywiście pod warunkiem, że zostały one prawidłowo wyhodowane i są tak zdrowe, jak to tylko możliwe. Oznacza to, że jeśli wybierzesz najlepsze miejsce do uprawy konopi, nie będziesz potrzebował dużo ziemi, aby uprawiać wszystkie rośliny, które chcesz. Nie oznacza to jednak, że ziemia nadająca się do uprawy będzie łatwa do znalezienia. Jest wiele różnych rzeczy, o których należy pomyśleć, kiedy decydujecie się na uprawę waszych roślin konopi na wolnym powietrzu. Pamiętaj że konopie indyjskie można uprawiać tylko w kraju w którym jest to legalne.

uprawa, hodowla, outdoor, na dworze, najlepsze, miejsca

Jeśli szukasz idealnego miejsca do uprawy marihuany na świeżym powietrzu, to powinno ono spełniać pewne kryteria. Polana, ustronna i położona blisko brzegu rzeki, z bogatą w składniki odżywcze glebą, która nie zawiera kamieni i jest nasłoneczniona najlepiej przez cały dzień. Najważniejszym czynnikiem przy wyborze lokalizacji jest oczywiście zawsze własne bezpieczeństwo.

Przykłady Odpowiednich Miejsc do Uprawy Outdoor

Niewielu ludzi ma luksus uprawiania marihuany we własnym ogrodzie, ale zazwyczaj jest to najlepsza opcja, ponieważ zawsze jesteś w pobliżu swoich roślin, możesz je odpowiednio podlewać i trzymać ciekawskie lub podejrzliwe spojrzenia z dala od swojego ogrodu. Jednak jest jeszcze zapach marihuany, który może być dość silny. Dlatego trzymaj rośliny z dala od płotu sąsiada.

Uprawa Marihuany Na Balkonie

Tak jak ogród, tak i balkon oferuje Ci obszar do uprawy konopi, do którego masz łatwy dostęp. W przeciwieństwie do przydomowego ogrodu, balkony widoczne są z ulicy lub przez sąsiadów, którzy sami są na balkonie. Możesz użyć matowej folii plastikowej, aby trzymać rośliny poza zasięgiem wzroku, ale nadal otrzymywać światło słoneczne. Folia może również zmniejszyć rozprzestrzenianie się zapachu. Na półkuli północnej powinno się w miarę możliwości skierować swoje rośliny na południe, aby w ciągu dnia były najbardziej nasłonecznione.

Uprawa Marihuany Na Tarasie Na Dachu

Na tarasie na dachu twoje rośliny mają słońce przez cały dzień, ale zapachy i silne wiatry mogą stać się problemem. Małe ilości wiatru są idealne, aby dać roślinom silne łodygi i pędy, ale stałe warunki wietrzne (jak na wybrzeżu) nie są dobre dla roślin konopi. Jeśli chcesz uprawiać swoje rośliny w wietrznym środowisku, spróbuj znaleźć lub zbudować wiatrochron.

Uprawa Marihuany Na Dachu Pustego Budynku

Niektórzy ludzie nie mają dostępu do własnego tarasu na dachu, balkonu lub ogrodu, ale kto powiedział, że trzeba korzystać z własnego dachu. Jeśli znajdziesz wolny budynek, którego dach nie jest łatwo dostępny dla nikogo poza Tobą, możesz mieć doskonałą lokalizację miejską do uprawy konopi na wolnym powietrzu. Kuszące może być uprawianie również na dachach, które są trudno dostępne, ale nie są puste. Należy jednak pamiętać, że urządzenia lub sprzęt, taki jak klimatyzatory, które znajdują się na takich dachach wymagają regularnej konserwacji, a Twój ogród może być widoczny dla ludzi.

Uprawa Marihuany w Lesie

Jedno z najlepszych miejsc do partyzanckiej uprawy konopi (guerilla growing) na świeżym powietrzu to las. Zawsze przyjemnie jest spacerować po lasach i starać się znaleźć miejsce z dużą ilością słońca, pobliskim źródłem wody i dużą odległością do ścieżek lub szlaków. Jeśli nie ma żadnych strumieni, być może uda się wykopać (czasami wystarczy tylko 1 metr głębokości), aby znaleźć wody gruntowe. W większości przypadków jednak gleba leśna jest dość kwaśna (niskie pH). Lasy sosnowe i pastwiska mają właśnie problem z kwaśnymi glebami. Czasami lepiej jest wykopać dół i wypełnić go lepszą glebą wzbogaconą w składniki odżywcze. Można też użyć 20-litrowych donic, które zostały wypełnione dobrą glebą.

Uprawa Marihuany Na Brzegu Rzeki

W rzekach lub strumieniach, które są domem dla wielu wysokich, zielonych roślin, takich jak pokrzywy, gleba w tych miejscach jest zazwyczaj tak wilgotna, że nie ma potrzeby podlewania roślin. Każdego miesiąca można dodać pożywkę (nawóz), aby poprawić jakość składników odżywczych w glebie. Miejsca te są również często trudno dostępne. Być może trzeba będzie nawet przepłynąć rzekę, aby dostać się do swojej partyzanckiej uprawy, ponieważ większość ludzi prawdopodobnie nie będzie chciała tego zrobić.

Uprawa Marihuany Na Otwartym Polu

Biorąc pod uwagę rozległość i otwartość pola, może to być zły pomysł, ale jeśli zakamuflować swoje rośliny konopi innymi roślinami, może to być dobre miejsce. Rośliny otrzymują całe potrzebne im światło słoneczne w łatwo dostępnym miejscu, a ze względu na dużą odległość trudno jest stwierdzić, które z nich to konopie a które nie. Wrzosowisko zazwyczaj ma dość kwaśną glebę, ale jeśli na polu jest trawa lub inne rośliny, konopie powinny dać tam radę rosnąć.

Kiedy widzisz pokrzywy lubiące azot, znaczy to, że gleba jest pełna azotu, jednego z najważniejszych makroskładników odżywczych dla wzrostu konopi. Niemniej jednak, najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest posadzenie roślin w doniczce lub dziurze w ziemi z dobrą glebą przeznaczoną dla konopi. Umieść rośliny w pobliżu jeżyn i pokrzyw, aby nie rzucały się w oczy okazjonalnemu obserwatorowi.

Uprawa Marihuany w Polu Kukurydzy

Chociaż prawdopodobnie sam nie jesteś właścicielem pola kukurydzy, to jest to idealne miejsce do uprawy marihuany. Jeśli uprawiasz rośliny w środku kukurydzy, Twoje rośliny dostają wspaniałą ilość słońca, wody i składników odżywczych, których potrzebują i są dobrze ukryte.

Jeśli znasz innego hodowcę, który ma pole kukurydzy i potajemnie uprawia tam marihuanę, zapytaj go, czy możesz uprawiać tam również swoje rośliny. W przeciwnym razie podjęcie partyzanckiej uprawy marihuany na obcej ziemi jest dość ryzykowne. Nawet jeśli rzeczywiście chcesz (możesz) uprawiać na polu kukurydzy, twoje rośliny muszą być uprawiane poza polem kukurydzy.

Trzeba poczekać do końca maja lub na początku lipca, aby rolnik przestał pracować na polu ciągnikiem. Rośliny konopi indyjskich powinny mieć od 25 do 40 cm wysokości przy przesadzaniu na pole. Posadź je na środku pola i pozostaw odległość od 1 do 1,5 metra między roślinami. Zapamiętaj rzędy, w których znajdują się rośliny, zaznaczając miejsce lub odmierzając miejsce od innego obiektu. W ciągu kilku tygodni kukurydza będzie rosła dość wysoko, co oznacza, że twoje rośliny konopi będą dobrze ukryte.

Jak Znaleźć Najlepsze Miejsce do Uprawy Marihuany Outdoor

Przede wszystkim należy chronić swoją lokalizację przed odkryciem. Kiedy Twoje rośliny konopi zostaną odkryte przez kogoś innego, są natychmiast bezużyteczne, ponieważ tracisz cały swój plon.

Jeśli posadzisz je na swojej własnej posesji, upewnij się, że chronisz się umieszczając je w miejscu, w którym łatwo jest Ci zaprzeczyć, że wiesz o istnieniu tych roślin. Jeśli rośliny znajdują się w wystarczająco odległej lokalizacji od Twojego domu, ale na Twojej nieruchomości, możesz twierdzić, że nie masz pojęcia, że tam rosły.

Niektórzy hodowcy używają domowej roboty szklarni, aby ukryć obecne tam gatunki roślin. Choć zmniejsza to prawdopodobieństwo, że można temu zaprzeczyć, to zmniejsza również prawdopodobieństwo, że wasze rośliny zostaną odkryte.

Mimo, że strefa publiczna jest bardziej narażona na wpływy z zewnątrz, jest to prawdopodobnie najbezpieczniejszy wybór. To może zapobiec śledzeniu pochodzenia roślin konopi indyjskich od Ciebie. Nawet gdyby wasze zbiory zostały odkryte i zniszczone, to przynajmniej unikniecie działań prawnych przeciwko Wam.

Unikaj odkrycia poprzez staranny wybór lokalizacji. Upewnij się, że rośliny znajdują się w miejscu, gdzie nie ma ruchu (np. na szlaku turystycznym lub innej atrakcji turystycznej) i gdzie nie ma polowań.

Należy również zwracać szczególną uwagę na miejsca, na które ktoś mógłby się natknąć podczas poszukiwania grzybów i unikać takich miejsc. Grzybiarz z chęcią zbierze dla siebie twoje cenne rośliny konopi.

Innym potencjalnym problemem mogą być nowe tereny budowlane. Nie byłbyś pierwszym, który wybrałby miejsce, przygotował ziemię i włożył cenny czas i pieniądze na jej przygotowanie, a potem wróciłbyś chwilę później i zobaczyłbyś ziemię całkowicie zniszczoną przez buldożery i prace budowlane.

Niektórzy hodowcy konopi mają szczególne szczęście, ponieważ mieszkają w miejscu, gdzie prawo pozwala na uprawę, więc mogą skoncentrować się na ważniejszych aspektach: glebie, wodzie i świetle.

Czego Potrzebują Rośliny Konopi Uprawiane Na Wolnym Powietrzu?

Oto krótka lista wymagań dla miejsca uprawy konopi na powietrzu:

Słońce

Więcej światła słonecznego koreluje z większymi roślinami i większymi plonami. Jeśli uprawiacie w cieniu, powinniście dopilnować, aby wasze rośliny miały kilka godzin bezpośredniego słońca każdego dnia.

Woda

Rośliny marihuany mogą rozwijać się w większości obszarów, z wyjątkiem tych, które są wyjątkowo suche. Jeśli masz więcej dostępnej wody, rośliny mogą wchłonąć więcej składników odżywczych. Potoki, rzeki lub inne pobliskie źródła wody są idealne. Możesz też przynieść swoją własną wodę.

Odpowiednia Ilość Wiatru

Delikatny dotyk niewielkiej bryzy pomaga rozwinąć silne systemy korzeniowe, ale zbyt silny wiatr może uszkodzić roślinę konopi. Wybierz miejsce, które nie jest zbyt wietrzne.

Gleba Bogata w Składniki Odżywcze

Bogate w składniki odżywcze gleby są eliksirem życia dla roślin konopi indyjskich. Spróbuj więc znaleźć obszar, na którym rośnie wiele innych zielonych roślin. Marihuana rozkwitnie w takim miejscu.

Łatwy Dostęp

To uspokajające, a także ważne, aby widzieć swoje rośliny przynajmniej raz w miesiącu. Można wtedy określić, czy rośliny mają problem z owadami lub szkodnikami, niedoborem składników odżywczych, niedoborem wody lub cokolwiek innego.

Trzymanie w Ukryciu

Łatwy dostęp do roślin jest dobry dla Ciebie, ale nie dla innych. Staraj się trzymać je z dala od złodziei lub potencjalnych informatorów, nie sadząc roślin konopi w pobliżu ulic lub innych miejsc odwiedzanych przez ludzi. Rośliny kukurydzy, trzciny cukrowej i pomidora mogą również pomóc kamuflować konopie indyjskie.

Inne Rośliny Mogą Pomóc

Możecie także wykorzystać cykle wzrostu innych roślin, aby dowiedzieć się, czego możecie oczekiwać od waszych roślin konopi. Powinieneś zbadać zachowania wzrostowe innych roślin letnich, takich jak kukurydza czy pomidory. Kukurydza jest generalnie najlepszym wyborem. Ta strategia daje Ci możliwość spytania o wskazówki (na przykład dotyczące kukurydzy lub pomidorów) bez konieczności wyjaśniania, że rzeczywiście zbierasz informacje na temat uprawy konopi.

Ponieważ czas żniw dla tych innych roślin i konopi jest podobny, informacje o innych roślinach mogą być dla Ciebie bezcenne. Możesz uzyskać pomocny wgląd w klimat uprawy i czas zbiorów, a twoje nasiona marihuany powinny kiełkować mniej więcej w tym samym czasie, co te inne rośliny. Poza klimatem i czasem zbiorów, może to również pomóc w rozmowie o roślinach z tego samego sezonu wegetacyjnego, aby uzyskać informacje o innych czynnikach, których być może nie wzięliście pod uwagę.

Obejmuje to takie tematy, jak opady deszczu i gatunki szkodników. Oczywiście nie można wierzyć we wszystko, co się słyszy, ale takie rozmowy mogą pomóc w znalezieniu dobrego miejsca do uprawy. Tylko upewnij się, że jesteś dyskretny.

Inne rośliny również mogą być pomocne, po prostu będąc w pobliżu Twoich roślin. Wysokie i szczególnie zielone rośliny pomagają ukryć rośliny konopi indyjskich. Wielu hodowców (np. na obszarach miejskich) umieszcza kwiaty na swoich roślinach konopi, aby wyglądały jak inne rodzime rośliny.

Chociaż kwiaty są tylko luźno przytwierdzone, są wystarczająco dobrze zakamuflowane z daleka, co sprawia, że jest to popularna metoda dla hodowców na dachach. Czasami wystarczy połączyć tę kwitnącą technikę z czymś innym, na przykład z wiązaniem kilku gałęzi konopi, aby ukryć to, co naprawdę rośnie w Twoim ogrodzie. Inni hodowcy celowo używają lub umieszczają inne rośliny wokół swoich roślin konopi.

Rośliny zielone o wielu liściach, takie jak jaśmin, mogą dobrze się sprawdzić w tym zakresie. Krzewy lub bambusy są również wykorzystywane przez hodowców, aby umieścić rodzaj żywej ściany wokół roślin.

Bądź jednak ostrożny z tymi metodami: rośliny konopi, które muszą konkurować z większymi roślinami o światło słoneczne, wydają całą swoją cenną energię, aby stać się bardzo duże, co oznacza, że rosną bardzo szybko i szybko stają się większe od innych roślin.

Aby tego uniknąć, upewnij się tylko, że nie umieszczasz innych roślin zbyt blisko konopi. Szczególnie, gdy stosujesz techniki żywej ściany. Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś nie tylko dowiedzieć się o konopiach indyjskich, ale także o roślinach lokalnych i tubylczych. Dowiedz się jak i kiedy rosną i wykorzystaj to na swoją korzyść.

Pomaga w uprawie zdrowych, silnych roślin konopi i pozwala na udane zbiory bez kradzieży lub utraty roślin. Wszystkie informacje na temat lokalnego systemu przyczyniają się do sukcesu. Więc zacznij od rodzimych roślin.

Staraj Się Dobrze Zamaskować Swoje Rośliny

Jednym z najlepszych sposobów na ukrycie marihuany jest sadzenie jej pod drzewami lub obok krzewów.

Kolejną wskazówką jest upewnienie się, że na danym obszarze znajduje się tylko kilka roślin marihuany w przypadku, gdyby niektóre z nich zostały odkryte. W ten sposób nie stracisz całych swoich plonów. Możesz również zginać i przycinać swoje rośliny konopi tak, aby wyglądały jak inny rodzaj rośliny, zmniejszając prawdopodobieństwo wykrycia.

Jeśli zginacie łodygi i gałęzie poziomo (w dół), to jest jeszcze lepiej: wasze rośliny będą miały więcej słońca, co nawet zwiększy plony. Chociaż sadzenie roślin konopi indyjskich pod drzewami jest dobrym sposobem na ich dobre ukrycie, należy upewnić się, że są one wystawione na co najmniej pięć godzin bezpośredniego światła słonecznego i znacznie więcej światła pośredniego. Im więcej światła dla roślin, tym więcej zyskujesz na zbiorach.

Są też tacy hodowcy, którzy przyczepiają sztuczne kwiaty do swoich roślin konopi, aby je lepiej zakamuflować.

Albo można je również umieścić w pobliżu podobnie kolorowych i dużych roślin. Upewnijcie się jednak, że te rośliny nie skończą swojego życia wcześniej niż wasze rośliny, ponieważ to uczyniłoby je jeszcze bardziej widocznymi. Kluczem do sukcesu jest to, że rośliny konopi nie są widoczne dla ludzi, którzy tylko się rozglądają.

Jednak twoja praca nie kończy się tylko na ich zasadzeniu. Będziesz musiał podjąć inne kroki, takie jak każdorazowa zmiana trasy dojścia do miejsca uprawy i zakrywanie swoich śladów. Nie zostawiaj żadnych śladów, które mogłyby wskazywać, że tam byłeś: spraw, aby otoczenie wyglądało tak, jakby nikt nigdy tam nie był.

Upewnij się, że zaparkujesz samochód w miejscu, gdzie w pobliżu znajduje się kilka samochodów, nawet jeśli oznacza to, że musisz iść kawałek dalej. Jest to pomocne, jeśli w pobliżu roślin jest źródło wody. Przenoszenie dziesiątek litrów wody będzie wyglądało strasznie wyraźnie, jeśli ktoś cię zobaczy.

Miej rozsądne wytłumaczenie swojej obecności na miejscu, a nawet przynieś „rekwizyty”, aby jeszcze bardziej wesprzeć swoją historię.

Wszystko to jest równie ważne podczas procesu planowania przed uprawą konopi na wolnym powietrzu.

Możesz w pierwszym sezonie wegetacyjnym spróbować hodować w mniejszej skali, dzięki czemu możesz być pewien, że zbierzesz plon z roślin, które uprawiasz. Przede wszystkim uważaj, kogo informujesz o swoich działaniach. Nawet jeśli powiesz komuś, że uprawiasz marihuanę, zawsze powinieneś unikać mówienia, gdzie jest miejsce uprawy.

Dla większości ludzi, którzy kultywowali na wolnym powietrzu w naprawdę dobrze ukrytym miejscu, jedynym błędem, przez który zostało ono odkryte było chwalenie się nim innym. Pomimo wszystkich wysiłków nic nie będzie miało znaczenia, ponieważ cały zbiór zniknie. Nigdy nie lekceważ znaczenia bezpieczeństwa!

Chroń Siebie i Swoje Miejsce Uprawy

Bezpieczeństwo może się znacznie różnić w zależności od Twojej lokalizacji geograficznej. W obrębie danego kraju nawet znacznie.

W Amsterdamie czy Hiszpanii hodowcy uprawiający na świeżym powietrzu mają łatwiej niż ci, którzy mieszkają w Niemczech czy Austrii**( W Austrii posiadanie roślin konopi indyjskich jest dozwolone tak długo, jak długo te nie kwitną. Dlatego można je kupić we wszystkich rozmiarach i odmianach legalnie w growshopach).

Hodowcy na Hawajach muszą podjąć dodatkowe działania, aby zapewnić, że ich rośliny pozostaną w ukryciu, ale ludzie w Australii nie mają tego samego problemu, ponieważ mają o wiele więcej miejsca i kulturowy brak zainteresowania ze strony swoich sąsiadów.

Więc Jak Możesz Się Chronić w Kraju, w Którym Mieszkasz?

Poinformuj się przede wszystkim o lokalnym prawie dotyczącym marihuany i konsekwencjach jego łamania. W niektórych miejscach, gdzie obowiązują surowsze prawa i kary, ryzyko może być nieopłacalne. Niektóre państwa, na przykład w USA czy również w Europie nie mają żadnej tolerancji, co oznacza, że główne kary to więzienie i wysokie grzywny.

W innych miejscach, takich jak niektóre kraje europejskie i niektóre państwa w USA (zwłaszcza Kalifornia), kara zależy w dużej mierze od tego, jak dużo się uprawia (albo ile z tego udało się policji odkryć).

W większości przypadków wszystkie rośliny zostaną skonfiskowane i zostaniesz ukarany grzywną lub zostanie złożone na Ciebie doniesienie na policję, ale to wszystko. Musisz przeprowadzić własne badania i podjąć świadomą decyzję o tym, co jest dla ciebie właściwe.

W każdym razie kluczowe znaczenie ma utrzymanie bezpieczeństwa.

Po części doprowadzi to do tego, że twoje rośliny nie zostaną odkryte i Ci odebrane. Im mniej ludzi o tym wie, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo, że ktoś Twoją plantację znajdzie. Jeśli masz wątpliwości, po prostu nie mów o tym nikomu.

Monitoring dronami z lotu ptaka i fotografia w podczerwieni to jedne z technologii wykorzystywanych przez amerykańską policję do poszukiwania tajnych plantacji konopi. I to często z sukcesem. Rząd USA finansuje wysiłki mające na celu znalezienie i pozbycie się roślin konopi indyjskich. Nie dajcie się jednak zastraszyć: policja skupia się głównie na znacznie większych plantacjach, które o wiele łatwiej znaleźć niż kilka roślin na własny użytek.

Guerilla Growing, Czyli Partyzancka Uprawa Konopi indyjskich

Ponieważ organy ścigania w niektórych krajach (zwłaszcza w USA) stają się coraz bardziej agresywne, hodowcy konopi musieli wymyślić kilka bardzo kreatywnych sposobów, aby uniknąć wykrycia.

Partyzancka uprawa konopi, czyli guerilla growing jest właśnie jedną z takich metod. W ten sposób większość hodowców, którzy uprawiają swoje rośliny konopi na wolnym powietrzu, musiała się dostosować. Koncepcja jest prosta: zapobiec odkryciu roślin i zapobiec sytuacji, w której ich odkrycie doprowadzi do właściciela.

Stosuje się różne taktyki, aby uniknąć odkrycia plantacji marihuany na outdoor. Niektórzy hodowcy uprawiają swoje rośliny konopi indyjskich w koronach drzew. Inni hodowcy korzystają z niezamieszkałych od jakiegoś czasu budynków i uprawiają swoje rośliny na dachu.

Chociaż trudno jest odkryć te miejsca, trudno jest również do nich dotrzeć, aby podlewać rośliny konopi. Jeśli uprawiasz swoje rośliny konopi indyjskich w niedostępnych miejscach na stokach, być może będziesz musiał podlewać każdą z nich osobno.

Biorąc pod uwagę ryzyko utraty czasu i pieniędzy (nie wspominając o konsekwencjach prawnych), powinniście upewnić się, że wasze bezpieczeństwo jest najważniejszym priorytetem przy wyborze lokalizacji uprawy roślin. Zawsze możecie zdecydować się na ich uprawę indoor.